Sparing: Gryf Słupsk - Pogoń Lębork 7:0 (wideo)

Piotr Lisowski zdobywa bramkę.
Piotr Lisowski zdobywa bramkę. Jarosław Stencel
W towarzyskim meczu rozegranym w Słupsku, trzecioligowy Gryf rozgromił czwartoligową Pogoń Lębork 7:0 (3:0).

Goście tylko w pierwszych 30 minutach starali się być dość równorzędnym rywalem dla słupszczan. Później w miarę traconych goli ich zapał stopniowo gasł.

Już po 10 minutach zejść musiał kontuzjowany Marcin Dworacki. W 18 minucie sam na sam z bramkarzem po odebraniu piłki Kamilowi Ulanowskiemu mógł być Szymon Gibczyński, ale został przez niego zatrzymany. Sędzia Dawid Piasecki pokazał więc czerwoną kartkę.

Goście nie grali jednak w dziesiątkę, gdyż na zmianę wszedł Szymon Bach. Póżniej dwa razy dobrze bronił Kortas zatrzymując strzały Roberta Zbrzyznego i Piotra Lisowskiego. Po kolejnej akcji już jednak prowadzenie objęli gryfici. Odbitą piłkę wbił do siatki Krzysztof Biegański. W odpowiedzi atak lewą stroną Ernesta Skórki, podanie do Kacpra Markowskiego i świetna obrona Kamila Gołębiewskiego. W 35 minucie z boiska zejść musiał kontuzjowany Krzysztof Witkowski.

Następnie po podaniu Grzegorza Smolarka centymetrów zabrakło do wykończenia akcji głową Markowskiemu. Ten sam zawodnik mógł zdobyć gola, ale pośpieszył się i uderzył źle obok słupka. Jak to często bywa nie wykorzystane okazje się mszczą i Biegański zdobywa kolejną bramkę po dośrodkowaniu Wojciecha Sterczewskiego. Potem Gibczyński idealnie podaje piłkę Lisowskiemu, który ustala wynik do przerwy.

Po przerwie i zmianach w składzie utrzymywała się przygniatająca przewaga gryfitów. Karol Świdziński w środku pola bardzo łatwo radził sobie z zawodnikami gości. Po faulu na Patryku Straszewskim odegrał szybko do Biegańskiego, który zdobył kolejnego gola. Piąty gol padł lekkim uderzeniu Gibczyńskiego. Słupski zawodnik przelobował golkipera Pogoni. Dziesięć minut przed końcem w polu karnym faulowany był Marcel Stanischewski. Karnego na gola zamienił Biegański zdobywając swego czwartego gola w tym meczu. Wynik po indywidualnej akcji i płaskim strzale ustalił Wojciech Luzak. Lęborczanie przebudzili się w końcówce. Z rzutu wolnego w poprzeczkę trafił Łukasz Godlewski, a kolejny strzał wyłapał Patryk Wójcik.

Kolejny mecz gryfici rozegrają w Słupsku w środę o godzinie 18.00 z Bałtykiem Koszalin, a lęborczanie w niedzielę o 15.00 z Bałtykiem II w Gdyni.

Gryf Słupsk - Pogoń Lębork 7:0 (3:0)

1:0 Krzysztof Biegański (31), 2:0 Krzysztof Biegański (38 - głową), 3:0 Piotr Lisowski (44), 4:0 Krzysztof Biegański (53), 5:0 Szymon Gibczyński (65), 6:0 Krzysztof Biegański (80 - karny), 7:0 Wojciech Luzak (83)

Gryf: Gołębiewski (60 Wójcik) - Snochowski (60 Michalak), Dworacki (11 Sterczewski), Zbrzyzny (46 Ziobro), Baranowski (46 S.Schulz), Biegański, Świdziński (63 Gemza), Witucki (46 Stanischewski), Straszewski (55 W.Luzak), Gibczyński (69 Marciniak), Lisowski (46 Klimek).

Pogoń: Kortas - K.Ulanowski, Jasiński, Godlewski, Smolarek, Witkowski, Mańka, Żmudzki, Skórka, Gruchała, Markowski oraz Bach, Stankiewicz, Kowalski.