Jesteś tu: Strona główna Miasta Słupsk Artykuł

Oświatowa Solidarność protestuje przeciw likwidacji szkół w Słupsku (wideo)

Dodano: 28 lutego 2012, 18:00 Autor:

Zostaliśmy oszukani. W Gimnazjum nr 1 w Słupsku miał powstać zespół szkół, a nagle postanowiono o zamiarze jego likwidacji - mówiła we wtorek Dorota Bojarowska-Bublej, szefowa oświatowej Solidarności w Słupsku.
Transparent przeciwko likwidacji szkoły nr 7.

Transparent przeciwko likwidacji szkoły nr 7.

To oskarżenie wobec Krzysztofa Sikorskiego, wiceprezydenta Słupska oraz słupskich radnych, którzy przegłosowali uchwałę o zamiarze likwidacji SP nr 7 w Słupsku, choć takiego ruchu nie przewiduje obowiązująca w mieście strategia oświatowa, padło podczas dzisiejszej konferencji prasowej podsumowującej IX Walne Zebranie Delegatów Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność" w Słupsku.Przedtem zebrani w Bursie Szkolnej przy ul. Szczecińskiej delegaci ogłosili stanowisko Walnego Zebrania dotyczące likwidacji i przekształcenia placówek oświatowych. Wyrazili w nim swoje oburzenie i zdecydowany protest przeciw decyzjom lokalnego samorządu, dotyczącym likwidacji oraz przekształcania słupskich szkół i przedszkoli.

"Niedawno, tuż przed wyborami samorządowymi , wśród postulatów wyborczych pojawiły się hasła troski o jakość regionalnej oświaty. Dziś powszechną i w Słupsku i w kraju praktyką , stało się powoływanie na czynniki ekonomiczne , rzekomo zmuszające słupskich samorządowców do likwidacji placówek oświatowych: Szkoły Podstawowej nr 7 u Gimnazjum nr 1" - czytamy w stanowisku.

Zdaniem związkowców pozorne oszczędności wkrótce staną się źródłem zwielokrotnionych wydatków , bo od 2014 roku do szkól zacznie trafiać wyż demograficzny. Z tych wszystkich względów żądają od władz lokalnych rozwagi, sformułowania przejrzystych zasad polityki edukacyjnej, stosowania zasad jawności w przygotowywaniu i podejmowaniu decyzji, respektowania zasad dialogu społecznego, poszanowania praw i interesu reprezentowanych wyborów oraz uchylenia projektów uchwał o zamiarze likwidacji SP nr 7 i Gimnazjum nr 1 w Słupsku.

Gdy zapytaliśmy związkowców, czy zaakceptowaliby zarządzanie SP nr 7 przez tworzone właśnie stowarzyszenie, usłyszeliśmy, że za wcześnie o tym mówić, bo nie wiadomo, czy w ogóle powstanie.

Czytaj więcej o:
  • protest
  • Słupsk
  • Solidarność
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Oskarżony o molestowanie niepełnosprawnej

Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Co powinno powstać w miejsce kina Milenium?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 1180.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 59 848 81 36

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

gp24 jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.gp24.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.