Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Festiwal Organizacji Pozarządowych w Słupsku (zdjęcia)

Dorota Aleksandrowicz
Brazylijka mieszkająca w Słupsku uczyła kroków samby.
Brazylijka mieszkająca w Słupsku uczyła kroków samby. Marcin Kamiński
Z okazji zorganizowanego IV Festiwalu Organizacji Pozarządowych mieszkańcy Słupska mogli w niedzielę przy bulwarze ks. Jerzego Popiełuszki poznać działające w Słupsku stowarzyszenia.
Festiwal organizacji pozarządowychFestiwal organizacji pozarządowych

Festiwal organizacji pozarządowych

Wśród prezentowanych stwowarzyszeń znaleźli się m.in.: Joannici, Stowarzyszenie Metalowych Serc, Amazonki Słupsk, Caritas, Polski Związek Niewidomych. Koło w Słupsku, Kiwanis. Klub Słupia, Stowarzyszenie Chorych na Stwardnienie Rozsiane w Słupsku.

Niektóre organizacje postawiły na aktywne prezentacje. Mieszkańcy Słupska mogli zobaczyć m.in. scenki związane z ratowaniem życia przez słupski WOPR przy udziale różnego sprzętu ratunkowego (koło ratunkowe, węgorz, skuter ratowniczy).

Natomiast dzieci ze szkoły w Niepoględziu, które należą do Koła Przyjaciół Zwierząt związanego z Towarzystwem Opieki Nad Zwierzętami zaprezentowały scenkę na temat prawidłowego troszczenia się i opieki nad zwierzętami.

- Nasze towarzystwo działa w Słupsku już 49 lat. Zajmujemy się rzeczową pomocą zwierzętom czy ich sterylizowaniem. Przyjeżdżamy także do szkół, gdzie uczymy dzieci i młodzież w zakresie opieki i prawidłowego traktowania zwierząt - mówi Barbara Aziukiewicz, prezes Towarzystwa Opieki Nad Zwierzętami w Słupsku.

W czasie festiwalu można było także porozmawiać z ratownikami medycznymi, Joannitami, którzy służyli radą i wiedzą na dany temat.

- Dzisiaj prezentujemy sprzęt medyczny, można też zobaczyć jak wygląda ambulans od środka. Demonstrujemy także szkółkę pierwszej pomocy. Służymy też radą co należy zrobić w przypadku zakrztuszenia czy użądlenia - mówi Stanisław Szarek, ratownik medyczny, koordynator regionu.

Z kolei przy stoisku Warsztatów Terapii Zajęciowej Diament można było podziwiać ręcznie wykonane arcydzieła z gipsu, drewna, masy solnej czy filcu.

- Posiadamy 6 pracowni, w tym plastyczną, rękodzieła, multimedialną, komputerową, majsterkowania i gospodarstwa domowego. Robimy także rzeczy na zamówienie, m.in. żabki na dzień Krystyn czy aniołki na Komunie. Współpracujemy także z przedszkolami i szkołami, które wspólnie z naszymi wychowankami mogą brać udział w zajęciach - stwierdzają Katarzyna Paulus, terapeutka pracowni rękodzieła oraz Beata Andrzejewska, terapeutka pracowni plastycznej z Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym. Koła w Słupsku. Warsztatów terapii zajęciowej Diament.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza