Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W piątek w "Głosie. Gwałcicielu, dorwiemy cię!

Redakcja
Siedem skrzywdzonych kobiet zgłosiło gwałt. Ile rzeczywiście ucierpiało po ataku zboczeńca, nie wiadomo. Policja zapewnia, że te sprawy są traktowane priorytetowo. Jednak czas płynie, ludzie się coraz bardziej boją, a policja nie ma nawet portretu pamięciowego gwałciciela.

Chcesz dowiedzieć się więcej o sprawie? Zapraszamy do lektury piątkowego "Głosu". W gazecie znajdziesz również inne ciekawe historie:

Pentagon prosi o pomoc
Amerykańskie Biuro Więźniów Wojennych i Osób Zaginionych w Akcji poszukuje w województwie zachodniopomorskim 45 lotników. Wylecieli na wyprawę i już nie wrócili. Teraz ekipy poszukiwawcze szukaja ich szczątków. Organizują kolejne wyprawy.

Salon urody terapią na raka
W Zachodniopomorskim Centrum Onkologii uruchomiono pierwszy w województwie salon fryzjersko-kosmetyczny dla pacjentów walczących z nowotworami. - Człowiek wychodzi stąd jak nowo narodzony - mówią klienci. Paniom, które są klientkami wizyta w takim salonie może dodatkowo pomóc, bo pozwoli poczuć się pięknie i choć na chwilę zapomnieć o walce z chorobą.

Liczy się kaszubskość
229 tysięcy osób zadeklarowało tożsamość kaszubską, a 106 tysięcy z nich najczęściej posługuje się w kontaktach językiem kaszubskim. Tak wynika z danych Narodowego Spisu Powszechnego z 2011 roku.

Spis pokazał, że Ślązacy i Kaszubi to najliczniejsze grupy o innej, niż wyłącznie polska, identyfikacji narodowo-etnicznej. Ślązaków jest 817 tysięcy, z czego ponad 400 tysięcy mieszkańców zadeklarowało tożsamość polsko-śląską, a ponad 350 tysięcy tylko śląską. W przypadku Kaszubów zdecydowana większość mieszkańców czuje się na równi Kaszubami i Polakami (213 tysięcy osób). 17 tysięcy osób wskazało wyłącznie indentyfikację kaszubską. Dla porównania, podczas spisu w 2002 roku, narodowość kaszubską zadeklarowało nieco ponad 5 tysięcy osób, ale wtedy nie było w ankietach pytań o tożsamość i nie można było jednocześnie zadeklarować "pochodzenia" kaszubskiego i polskiego.

Zegar kwiatowy symbolem Słupska
Słupsk to miasto bardzo ładne, ale nudne. Taki wniosek można wysnuć po obejrzeniu filmu promocyjnego nagranego i emitowanego przez kanał Travel Channel. Film jest nagrodą za zwycięstwo w konkursie fotograficznym "Pokaż wreszcie, co masz w mieście".

W ciągu kilkunastu minut pokazano kilka urokliwych miejsc w Słupsku m.in. ratusz, najstarszą działającą windę w Europie w dawnym DH Słowiniec, mury starego miasta, Basztę Czarownic, Bramę Młyńska, kolekcję prac Witkacego w Zamku Książąt Pomorskich i zegar kwiatowy na Skwerze Pierwszych Słupszczan, nazwany w filmie symbolem miasta.

Ustka była wczasowiskiem średniaków
Dziś każdy szuka oryginalności. A 104 lata temu wszystko było jasne: atrakcją Sopotu był poligon marynarki wojennej. Łeby - malownicze parkowe promenady, a Ustki - port handlowy i niewyszukany, czyli swobodny styl letniska.

Gorąca atmosfera z zaworami
Zawory termostatyczne regulujące jak ciepłe mają być kaloryfery wymienia w mieszkaniach swoich lokatorów SSM Czyn. Jednak inwestycja za milion złotych wzbudza duże emocje.

Do woja marsz, do woja. To największy pracodawca
Prawie 700 żołnierzy będzie zatrudnionych do końca roku w lęborskiej jednostce wojskowej. W ten sposób stanie się ona największym pracodawcą w powiecie. W garnizonie 1. Batalionu Zmechanizowanego trwają właśnie szkolenia 150 żołnierzy zawodowych.

Przypominamy również o elektronicznym wydaniu naszej gazety. Wystarczy, że klikniesz i zapoznasz się z e-wydaniem

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza