Jesteś tu: Strona główna Miasta Słupsk Artykuł

Słupszczanin protestuje i zwraca odznaczenie prezydentowi

Dodano: 17 sierpnia 2012, 12:45 Autor:

Z powodu nieposzanowania prawa przez organy władzy państwowej i sąd Adam Jaworski ze Słupska postanowił zwrócić Brązowy Krzyż Zasługi RP, który dostał od prezydenta Wałęsy.
Adam Jaworski postanowił odesłać odznaczenie do Kancelarii Prezydenta RP. Dołączył też list do prezydenta Bronisława Komorowskiego, w którym tłumaczy motywy swojej decyzji.

Adam Jaworski postanowił odesłać odznaczenie do Kancelarii Prezydenta RP. Dołączył też list do prezydenta Bronisława Komorowskiego, w którym tłumaczy motywy swojej decyzji. (fot. Łukasz Capar)

Były miejski radny, a na co dzień właściciel zakładu fotograficznego nie ukrywa, że ten gest jest formą protestu. Dlatego wczoraj postanowił odesłać odznaczenie do Kancelarii Prezydenta RP, a do niego dołączył list do prezydenta Bronisława Komorowskiego, w którym tłumaczy motywy swojej decyzji.

"Szanowny Panie Prezydencie, zwracam na Pana ręce Brązowy Krzyż Zasługi RP, nadany mi przez Pana poprzednika na urzędzie Lecha Wałęsę za te moje osiągnięcia, które miały miejsce w mojej pracy społecznej i samorządowej. Proszę wybaczyć, ale nie mogę się z tym pogodzić, co dzieje się dzisiaj w naszej Ojczyźnie tak w odniesieniu do ogółu obywateli, jak i mojej rodziny” – czytamy w liście.

Do tak dramatycznego kroku Jaworskiego doprowadziły trwające już ponad 26 lat starania jego rodziny o naprawienie krzywdy, jaką było przejęcie przez komunistyczny reżim PRL 33-hektarowego gospodarstwa rolnego na Kaszubach.

– Dziś, kiedy decyzje administracyjne stały się faktem, po 9 latach trwania postępowania o uznanie naszych roszczeń przed ministrem rolnictwa i są korzystne dla nas, warszawski sąd łamie przepisy prawa materialnego tylko i wyłącznie dlatego, że moja rodzina i ja mamy czelność upomnieć się o naprawienie krzywdy wyrządzonej przez państwo– mówi Jaworski. W Biurze Prasowym Kancelarii Prezydenta RP dowiedzieliśmy się, że gdy pismo pana Jaworskiego tam wpłynie, to na pewno uzyska odpowiedź.

Czytaj więcej o:
  • odznaczenie
  • prezydent
  • protest
  • słupsk
  • słupszczanin
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Oszczędzaj z Głosem. Dziś ostatnie kupony rabatowe

Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Czy w Słupsku dobrze jeździ się rowerem?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 688.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 59 848 81 36

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

gp24 jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.gp24.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.