Medale słupskich judoków

(res)
Archiwum klubu
Dwa pierwsze miejsca wywalczyli judocy Gryfa-3 Słupsk w Gdyni, gdzie odbył się silnie obsadzony XI Międzynarodowy Turniej Judo Baltic Cup. Zgromadził on około 450 zawodników z Polski i Rosji. Sportowcy walczyli na sześciu matach w różnych grupach wiekowych.

Judocy z Gryfa Słupsk walczyli ze zmiennym szczęściem. Dla wielu najmłodszych sportowców był to pierwszy start w tak poważnych zawodach i mogli zdobyć nowe doświadczenia oraz obserwować starszych kolegów.

Na wyróżnienie zasługują bracia Błońscy (Rafał i Tomasz) walczący w kategorii u 19 (roczniki 94-98), którzy zdobyli złote medale.
Rafał, który walczył w wadze do 81 kg, wszystkie swoje trzy walki rozstrzygnął przed czasem, wykonując efektowne rzuty. Słupski judoka pokazał się z bardzo dobrej strony i udowodnił, że stać go jeszcze na niejeden sukces.

Tomasz Błoński również okazał się najlepszy w wadze do 50 kg. Gryfici po raz kolejny nie zawiedli i pokazali judo na najwyższym poziomie.
Pozostali juniorzy zajęli następujące miejsca: Robert Błoński (66 kg - siódme), Marcin Marciszewicz (73 kg - dziewiąte). W młodzikach U-14 (99/00) najlepiej zaprezentowała się Anna Nazaruk (63 kg), która wywalczyła srebrny medal. Na czwartym miejscu została sklasyfikowana Sandra Bill.

Na najniższym stopniu podium stanął Jakub Serafin (46 kg), który stoczył aż sześć walk w tym pięć wygranych przed czasem.
W grupie dzieci U-12 wyjątkowego pecha miał Wojtek Kuźmiński , który miał bardzo duże szanse na wywalczenie medalu, lecz w trakcie rozgrzewki złamał palca i nie mógł wystartować w zawodach.

Zaproszenie
Trenerzy STS Gryf-3 Słupsk Irena Waszkinel (IV Dan) oraz Lidiusz Kazior (IV Dan) zapraszają na treningi judo chłopców i dziewczęta ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. Zapisy odbywają się codziennie od 16-19 na hali judo przy ul. Madalińskiego (stadion 650-lecia).