Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Aż trzy piątkowe otwarcia: nowych dróg, parku i inkubatora

Monika Zacharzewska [email protected]
Droga i nowe ronada już gotowa, od piątku będzie otwarta.
Droga i nowe ronada już gotowa, od piątku będzie otwarta. Angelika Kozieł, Patrycja Kara
Po ponad półtora roku remontów w piątek zostaną otwarte ulice Poniatowskiego, Grunwaldzka i Sobieskiego. Oficjalny harmonogram uruchomiania inwestycji miejskich w piątek jest bardzo napięty.

Wkrótce miną dwa lata odkąd słupscy urzędnicy podpisali z Urzędem Marszałkowskim umowę na dofinansowanie remontu ulic Poniatowskiego, Grunwaldzkiej i Sobieskiego. Robotnicy weszli na te dziurawe drogi w lutym 2011. Od kilkunastu dni jeździć nimi mogą kierowcy mieszkający w tym rejonie. Od piątku przejadą wszyscy.

- Łącznie przebudowano drogi o długości 2,7 km położono 15 tys. mkw. chodników i ścieżek rowerowych
- mówi Marcin Grzybiński z Zarządu Infrastruktury Miejskiej w Słupku. Ponadto m.in. wyremontowano przejazdy przez bocznice kolejowe, przebudowano kanalizację deszczową i oświetlenie uliczne.

Modernizacja tych ulic miała na celu odciążenie układu komunikacyjnego w centrum Słupska i eliminację tzw. wąskiego gardła w miejskiej sieci drogowej. Jej koszt to około 21,7 mln złotych, z czego dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wynieść ma 70 procent.

Zanim urzędnicy miejscy oficjalnie przetną wstęgę, otwierając nowe drogi, do użytku zostanie oddany Park Kulturowy Klasztorne Stawy przy budowanym przy ul. Grunwaldzkiej parku wodnym (tu inwestycja jest opóźniona).

W parku wokół pięciu zrenaturalizowanych stawach pojawiły się latarnie, ławki i wytyczono ścieżkę dydaktyczną. Na największym ze stawów wybudowano długi pomost z pawilonem. Koszt prac wyniósł 2,2 mln zł, z czego 40 procent to środki unijne.

Piątkowy cykl otwarć zakończy uroczyste otwarcie Słupskiego Inkubatora Technologicznego na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej. To budynek o powierzchni ponad 7 tys. mkw, który powstał dzięki środkom Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Oferować ma powierzchnie biurowe i produkcyjne, stwarzać dogodne warunki dla rozwoju przedsiębiorczości.

W SIT działają: Centrum Rozwoju Przedsiębiorczości, Centrum Szkoleniowo-Konferencyjne, Centrum Badawczo-Rozwojowe. Inwestycja kosztowała około 41 mln zł, a Unia dofinansowuje ją w 75 procentach.

Zobacz także: Słupski Inkubator Technologiczny rozpoczyna swoją działalność

od 12 lat
Wideo

Wybory samorządowe 2024 - II tura

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza