Serwis jest częścią portalu portal regionalny

czterylapy » cztery lapy artykuly

dodano: 16 grudnia 2012, 10:15

tagi:Nakarm psa z TablicąPrzemek Klemczakschronisko Słupsk

Nakarm psa, wystarczy tylko kliknięcie

dmk, ms

Powracamy do tematu dokarmiania zwierząt z Tablicą.pl. W tym roku serwis wybrał dwa schroniska - ze Słupska i Elbląga. Akcja trwa do 18 grudnia.

Nakarm psa, wystarczy tylko kliknięcie

Nakarm psa, wystarczy tylko kliknięcie

erwis Tablica.pl już czwarty raz prowadzi akcję dokarmiania zwierząt w schroniskach. W tym roku wybrała dwie takie placówki – w Słupsku i Elblągu. Do 18 grudnia, każdy z nas może sprawić zwierzakom prezent, nawet bez wychodzenia z domu. Jak to zrobić? Wystarczy wziąć udział w akcji on-line "Nakarm psa z Tablicą”, która od kilku lat angażuje w pomoc internautów z całej Polski.

– Do tej pory w trakcie trzech edycji nakarmiliśmy 260 psów z dziesięciu schronisk, do których trafiło już blisko siedem ton karmy – mówi Przemek Klemczak z serwisu Tablica.pl, organizatora akcji. – Zawsze przy okazji akcji udawało nam się aktywizować nie tylko internautów, ale także okolicznych mieszkańców. Dzięki ich darom zwierzęta mogły spędzić zimę w godnych warunkach w schronisku, a nierzadko nawet w nowym domu. Mamy nadzieję, że w tym roku w Słupsku i Elblągu będzie podobnie.

O karmę dla całego słupskiego schroniska walczy co najmniej 30 wybranych psów. Aby wziąć udział w akcji, wystarczy wejść na stronę: http://tablica.pl/nakarm-psa/ i wybrać psa, którego chcemy karmić i kliknąć na kość. Codzienne klikanie w jego profil – aż do zapełnienia wirtualnej kości – sprawi, że do jednego czworonoga trafi worek karmy, czyli łącznie co najmniej półtorej tony pożywienia dla całego schroniska.

Ale uwaga: na profil można kliknąć tylko raz dziennie. Darów dla schroniska może być jednak dużo więcej, bo gdy wszystkie słupskie psy zostaną już wirtualnie nakarmione, na serwisie pojawią się kolejne zwierzaki.

– Po wynikach widzimy, że w akcji bierze udział dużo osób. Dostajemy wiele telefonów od mieszkańców miasta, którzy pytają nas, jak mogą zagłosować na wybrane psy – mówi Katarzyna Rosińska, kierownik słupskiego schroniska dla zwierząt.

– Najbardziej cieszy nas to, że dzwonią również osoby zainteresowane adopcją. Akcja klikania potrwa do 18 grudnia, a karma do słupskiego schroniska trafi jeszcze przed świętami. Patronat nad akcją sprawuje "Głos Pomorza” oraz Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt Animals.

Zdjęcia

więcej » |

Wideo

więcej » |

Sonda

Odwieczne pytanie: pies czy kot?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 2.

Strefa Imprez

więcej »

Zobacz na głównej

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press sp. z o.o. 2001-2015