Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Jak koperta zajęta, można dostać mandat

Alek Radomski [email protected]
Za zajęcie miejsca poza kopertą dla osób niepełnosprawni należy zapłacić.
Za zajęcie miejsca poza kopertą dla osób niepełnosprawni należy zapłacić. Kamil Nagórek
Gdzie ma parkować osoba niepełnosprawna, której ktoś zajął kopertę? Zarządca miejskich dróg mówi, że obok, ale już odpłatnie.

- Pojechałem do lekarza do Słupska na kontrolę - relacjonuje Józef Gacka, rencista z Jezierzy, nasz stały czytelnik. - Chciałem zaparkować auto na miejscu dla osób niepełnosprawnych, ale jak zwykle było zajęte.

Samochód postawiłem więc obok, na normalnym miejscu parkingowym, a za szybę wrzuciłem plakietkę z identyfikatorem. Chciałem, aby ewentualni kontrolerzy wiedzieli, że jestem niepełnosprawny. Pan Józef biletu w parkometrze nie wykupił. Uznał, że skoro jest osobą niepełnosprawną, a te za parkowanie w strefie nie płacą, to wystarczy, że postawi auto obok zajętej już koperty. Kiedy po wizycie u lekarza wrócił do auta, za wycieraczką zobaczył wezwanie do zapłaty. Zbulwersowany postanowił, że płacić nie będzie.

Zamiast wypełnić druk opłaty napisał do Zarządu Infrastruktury Miejskiej prośbę o anulowanie mu kary. Jednak ZIM na prośbę czytelnika odpowiedział negatywnie. Pisemnie przypomniał mu, że już trzykrotnie zresztą anulował panu Józefowi mandaty za parkowanie poza kopertą dla niepełnosprawnych. Za każdym razem kończyło się na pouczeniach. Tym razem ZIM poprosił o uregulowanie zaległości za parkowanie w wysokości 40 zł.

- Ale gdzie ma parkować osoba niepełnosprawna, kiedy na kopercie stoi inne auto i dlaczego stojąc obok koperty, na normalnym miejscu, musi wykupić bilet, choć za przednią szybą auta kontroler widzi identyfikator? - pyta czytelnik.

Marcin Grzybiński odpowiada, że taka osoba parkować może na każdym wolnym miejscu parkingowym. Ale opłata parkingowa to konieczność. ZIM podkreśla też, że dla wygody słupszczan wprowadzono możliwość odpłaty za postój przy użyciu telefonu komórkowego.

- Kopert dla osób niepełnosprawnych jest kilkadziesiąt w całej strefie - mówi Grzybiński. - Ale identyfikatorów również jest dużo. Wydawane bezterminowo są często nadużywane. Niestety nie ma złotego środka i rozwiązania, które zadowoliłoby wszystkich, ale myślimy już nad zmianami.

Jak podkreśla, drogowcy skłaniają się ku temu, by wszystkie miejsca parkingowe w Słupsku bezpłatnie udostępnić osobom niepełnosprawnym. Jednak taką zmianę zatwierdzić muszą radni.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza