Jesteś tu: Strona główna Miasta Słupsk Artykuł

Animalsi inwestują w schronisko dla zwierząt w Słupsku

Dodano: 5 stycznia 2013, 11:45 Autor:

Od lipca do końca grudnia ub. roku Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt Animals przekazało na Schronisko dla Zwierząt w Słupsku blisko 105 900 zł. Kwota ta została przeznaczona na remonty, zakup nowych bud, karmę, szczepienie, leczenie i sterylizację zwierząt.
Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt Animals przekazało na Schronisko dla Zwierząt w Słupsku  blisko 105 900 zł.

Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt Animals przekazało na Schronisko dla Zwierząt w Słupsku blisko 105 900 zł. (fot. Łukasz Capar)

Dzięki tym środkom Animalsi już kupili 32 nowe budy dla psów oraz wykonali duży zbiorowy wybieg, gdzie psiaki z małych boksów są regularnie wypuszczane. Udało się także wybudować pięć kojców, pomalowano ambulatorium i stworzono profesjonalny pokój adopcji.

- Niestety, ciągle widzimy potrzebę zmian. W nowym roku pawilon schroniska wymaga remontu. Chcemy odnowić stare, podrapane ściany i legowiska dla psów. Oczywiście wiele zależy od pomocy społeczeństwa i pomocy finansowej dla schroniska - tłumaczy Ewa Gebert, prezes OTOZ Animals.

Przede wszystkim jednak Animalsi starają się o to, aby jak najwięcej zwierząt, które trafiają do Schroniska dla Zwierząt w Słupsku , znalazło nowych opiekunów. Dzięki kampaniom prowadzonym przez towarzystwo (m.in. na portalach społecznościowych) oraz pomocy "Głosu Pomorza" w ciągu minionego półrocza nowe domy udało się znaleźć dla 156 psów i 77 kotów.

Zanim czworonogi tam trafiły, w schronisku przeszły szczepienia przeciwko chorobom zakaźnym i wirusowym, a także poddawane były odrobaczeniu.

- Po adopcji współpracujący z nami lekarze weterynarii nieodpłatnie przez\ 10 dni pomagają i w razie potrzeby leczą zwierzęta oddane nowym właścicielom - dodaje Katarzyna Rosińska, kierownik schroniska w Słupsku.

Animalsi starają się także rozwijać kontakty między Schroniskiem dla Zwierząt w Słupsku a jego otoczeniem. Z tego względu z okazji Światowego Dnia Zwierząt zorganizowano festyn, na który Animalsi zaprosili dzieci i młodzież w powiecie słupskim. Podczas tej imprezy prowadzono różne formy edukacji . Również Mikołajki, jak i święta Bożego Narodzenia były czasem, kiedy miłośnicy zwierząt nie zawiedli. Wówczas słupskie schronisko otrzymało ogromną pomoc finansową, jak i w postaci karmy dla zwierzaków.

Uczestniczyli także w różnych zbiórkach na rzecz schroniska. W październiku 2012 roku wolontariusze zbierali przez 2 dni w markecie Tesco w Sławnie, a w grudniu zostali zaproszeni na mecz Czarnych Słupsk , podczas którego zbierali dary dla podopiecznych.

- Od 4 lipca 2012 roku prowadzimy też Facebooka schroniska, który na bieżąco uaktualniamy. dzięki temu nasz profil lubi już 1810 użytkowników, co owocuje adopcjami oraz pomocą finansową i rzeczową - dodaje Ewa Gebert.

Słupskie schronisko zostało również beneficjentem akcji "Wielcy Małym", organizowanej przez Fundację Niechciane Zapomniane w Łodzi. Z kolei dzięki portalowi Tablica.pl uczestniczyło w akcji "Nakarm psa z tablicą". W ten sposób można było łatwo i szybko pomóc psiakom ze schroniska poprzez codzienne klikaniena kość przy zdjęciu psa. Ogromne zaangażowanie słupszczan i mieszkańców okolicznych miejscowości spowodowało, że udało się nakarmić 38 psów. W rezultacie słupskie schronisko otrzymało tonę karmy. Ponadto jego pracownicy na bieżąco organizują akcję "Adoptując mnie, ratujesz mi życie", "Przygarnij kota ze schroniska", a także w okresie zimowym akcję "Chcemy zdążyć przed zimą do domu".

- Szczególne podziękowania należą się naszym wolontariuszom, dzięki którym zwierzęta ze schroniska mogą mieć stały kontakt z człowiekiem. Taka socjalizacja pomaga w budowaniu więzi z nowym opiekunem po adopcji. Chcielibyśmy również wyrazić wdzięczność uczniom słupskich podstawowych i przedszkoli w powiecie słupskim, którzy regularnie przeprowadzają zbiórki karmy dla schroniska. Podziękować pragniemy także "Głosowi Pomorza" oraz portalowi gp24, które wspierały nas i pomagały od pierwszej chwili przejęcia schroniska. dziękujemy wszystkim , którzy pomagają zwierzętom - mówi Ewa Gebert.

Obecnie w Schronisku dla Zwierząt w Słupsku przebywają: 135 psów i 84 koty.

Czytaj więcej o:
  • Animals Gdynia
  • Ewa Gebert
  • Katarzyna Rosińska
  • Schronisko Słupsk
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Zgubione przedmioty czekają na właścicieli

Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Czy jesteś za zmianą organizacji ruchu na nowych rondach na ul. Grunwaldzkiej?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 1054.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 59 848 81 36

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

gp24 jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.gp24.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.