Jesteś tu: Strona główna Miasta Słupsk Artykuł

Charyzmatyczny ojciec John Bashobora z Ugandy poprowadzi rekolekcje w Słupsku

Dodano: 26 stycznia 2013, 17:00 Autor:

Już ponad 800 osób zapisało się na rekolekcje z modlitwą o uzdrowienie, które od 1 do 3 marca 2013 roku w słupskiej Hali Gryfia poprowadzi ojciec John Bashobora z Ugdandy. Po raz pierwszy poprowadził je w Słupsku w ubiegłym roku.
Ojciec John Bashobora z Ugandy poprowadzi rekolekcje w Słupsku

Ojciec John Bashobora z Ugandy poprowadzi rekolekcje w Słupsku (fot. Szkoła Nowej Ewangelizacji w Słupsku)

O.dr John Baptist Bashobora urodził się 5 grudnia 1946 roku. Pochodzi ze wschodniej Ugandy, pracuje w diecezji Mbarara. Odpowiedzialny jest za duszpasterstwo i koordynację ruchu Odnowy w Duchu Świętym, jest też jej kierownikiem duchowym.

Oprócz intensywnej pracy duszpasterskiej opiekuje się pięcioma tysiącami sierot. Zbudował im dwie szkoły podstawowe, dwie średnie, a pozostałe dzieci uczęszczają do szkół rządowych. Dzięki ojcu powstały dwa sierocińce, a budowa kolejnych jest w planach. W Polsce od kilku lat głosi rekolekcje ewangelizacyjne z posługą uzdrowienia i uwolnienia.

W naszym kraju konferencje z jego udziałem odbywały się już w Lublinie i w Warszawie. Wydarzenia te koordynowała grupa Charyzmatycy.

- W Gdańsku posługiwałem przy egzorcyzmach czternastoletniej Białorusinki, która od lat nie mogła przystępować do Komunii Świętej, bo zły duch fizycznie nie pozwalał jej tego zrobić. Egzorcyści z diecezji przywozili ludzi, nad którymi ich modlitwy nie skutkowały, a dzięki modlitwie o. Bashobory byli uwalniani. - opowiada Robert Tekieli z portalu Fronda.pl .Tekieli widział w swoim życiu wielu egzorcystów i wiele osób obdarzonych niesamowitymi charyzmatami, ale u o. Bashobory zaskoczyło go to, że on nigdy nie wyciąga publicznie tych uzdrowień.

- To bardzo pokorny człowiek, roześmiany, z absolutnie prostą wiarą. W wieku dziesięciu lat zdecydował, że odda swoje życie Bogu, Człowiek, który ma pewność, że jeśli ktoś wierzy, to spełniają się w nim słowa Jezusa – głusi będą słyszeli, niewidomi odzyskają wzrok. To też człowiek doświadczony przez życie, który całym sobą, nie tylko słowami świadczy o mocy, jaką ma przebaczenie. To brak przebaczenia - nasze pretensje do Boga - blokują działanie Bożej łaski – dodaje Tekieli.

Modlitwie uwielbienia podczas konferencji towarzyszy specyficzna atmosfera: bębny, muzyka, modlitwa.

Udział w rekolekcjach jest płatny: osoba dorosła 70zł, dzieci do lat 7 - dowolna ofiara . Dla osób zainteresowanych wyżywienie w cenie 30zł (2 obiady - sobota i niedziela oraz 1 kolacja - sobota) kawa, herbata gratis. Noclegi we własnym zakresie. Szczegóły dotyczące zapisów na stronie internetowej Szkoły Nowej Ewangelizacji w Słupsku (www.sne.slupsk.pl).

Czytaj więcej o:
  • hala Gryfia
  • John Bashobora
  • rekolekcje Słupsk
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Studniówka I LO w Słupsku. Zobacz zdjęcia z balu

Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Czy jesteś za legalizacją związków partnerskich?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 685.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 59 848 81 36

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

gp24 jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.gp24.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.