Jesteś tu: Strona główna Miasta Słupsk Artykuł

John Bashobora z Ugandy poprowadzi rekolekcje w Słupsku (wideo)

Dodano: 29 stycznia 2013, 6:00 Autor:

Już ponad 800 osób zapisało się na rekolekcje z modlitwą o uzdrowienie, które od 1 do 3 marca 2013 roku w słupskiej Hali Gryfia poprowadzi ojciec John Bashobora z Ugdandy.
Ojciec John Bashobora z Ugdandy

Ojciec John Bashobora z Ugdandy (fot. Youtube)

Bashobora pochodzi ze wschodniej Ugandy. Pracuje w diecezji Mbarara. Odpowiedzialny jest za duszpasterstwo i koordynację ruchu Odnowy w Duchu Świętym, jest też jej kierownikiem duchowym. Oprócz intensywnej pracy duszpasterskiej opiekuje się pięcioma tysiącami sierot. Zbudował im dwie szkoły podstawowe, dwie średnie, a pozostałe dzieci uczęszczają do szkół rządowych. Dzięki ojcu powstały dwa sierocińce, a budowa kolejnych jest w planach. W Polsce od kilku lat głosi rekolekcje ewangelizacyjne z posługą uzdrowienia i uwolnienia.W naszym kraju konferencje z jego udziałem odbywały się już w Lublinie i w Warszawie. Wydarzenia te koordynowała grupa Charyzmatycy. W Słupsku po raz pierwszy przebywał w ubiegłym roku. Tegoroczną wizytę ojca Bashobora przygotowują członkowie Szkoły Nowej Ewangelizacji w Słupsku.

Podczas rekolekcji ojciec Bashobora przeprowadza także egzorcyzmy i uzdrowienia, ale ich nie upublicznia.

– To bardzo pokorny człowiek, roześmiany, z absolutnie prostą wiarą. W wieku dziesięciu lat zdecydował, że odda swoje życie Bogu. Człowiek, który ma pewność, że jeśli ktoś wierzy, to spełniają się w nim słowa Jezusa, głusi będą słyszeli, niewidomi odzyskają wzrok. To też człowiek doświadczony przez życie, który cały sobą, nie tylko słowami świadczy o mocy, jaką ma przebaczenie. To brak przebaczenia – nasze pretensje do Boga – blokują działanie Bożej łaski – mówi Robert Tekieli z portalu Fronda.pl.

Zobacz także: Pasterka w kościele św. Jacka w Słupsku (zdjęcia)

Udział w rekolekcjach jest płatny: osoba dorosła 70 zł, dzieci do lat 7 – dowolna ofiara. Dla osób zainteresowanych wyżywienie w cenie 30 zł (2 obiady – sobota i niedziela oraz 1 kolacja – sobota), kawa, herbata gratis. Noclegi we własnym zakresie. Szczegóły dotyczące zapisów na stronie internetowej Szkoły Nowej Ewangelizacji w Słupsku (www.sne.slupsk.pl).

Czytaj więcej o:
  • Hala Gryfia Słupsk
  • John Bashobora
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Szpital w Słupsku będzie rozbudowany

Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Czy jesteś za legalizacją związków partnerskich?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 685.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 59 848 81 36

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

gp24 jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.gp24.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.