Jesteś tu: Strona główna Miasta Słupsk Artykuł

Nauczą katolików jak prowadzić biznes po bożemu

Dodano: 5 marca 2013, 17:45 Autor:

Spotkanie "Jak zostać błogosławionym bogaczem?”. Na to pytanie postarają się odpowiedzieć prelegenci specjalnej konferencji zorganizowanej przez duchownych z diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.
Nauczą katolików jak prowadzić biznes po bożemu

Nauczą katolików jak prowadzić biznes po bożemu (fot. sxc.hu)

Konferencja, która odbędzie się w połowie kwietnia w Koszalinie, to propozycja dla przedsiębiorców i biznesmenów. Poprowadzą ją specjaliści, których zadaniem będzie uzmysłowienie m.in., że to, co w Biblii nazywane jest pomnażaniem talentów. To nic innego, jak to, co współczesne podręczniki do biznesu nazywają coachingiem.

Księża i świeccy będą przekonywać, że biznes po bożemu nie tylko nie stoi w sprzeczności z Pismem Świętym, ale i jest możliwy. Jak zaznaczają, pokażą, jak tego dokonać i że nie będzie to nudne kazanie.

Przeczytaj także: Poproś Jezusa do telefonu. Wiadomość prosto z nieba

– Przecież pomnażanie talentów to nic innego jak praca nad rozwojem kariery, umiejętnościami i polepszeniem efektów działania – zauważa ksiądz Rafał Jarosiewicz, szef Szkoły Nowej Ewangelizacji diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, organizator konferencji.

– Chcemy pokazać uczestnikom, którzy prowadzą swój biznes lub dopiero z nim startują, co Pismo Święte mówi na ten temat. Przecież Biblia, tak samo zresztą jak wiele podręczników, mówi, by środki pomnażać. Chodzi też o to, aby ludzie przekroczyli siebie, mądrze korzystali z talentów, aby nie byli zamknięci na zmiany.

Tematem konferencji jest też zarządzanie finansami z mądrością bożą i przekleństwo długu. Organizatorzy postarają się też odpowiedzieć na pytanie czy Bóg chce, żebyśmy byli biedni albo bogaci. Nie zabraknie wskazówek, jak prowadzić biznes po bożemu, czyli według bożych zasad w biznesie. Będzie również o zarządzaniu finansami w niepewnych czasach.

Przeczytaj także: John Bashobora z Ugandy dał ludziom nadzieję (zdjęcia, wideo)

Prelegenci, którzy już zapowiedzieli swój udział w konferencji, to psycholodzy, trenerzy biznesu i doradcy zawodowi. Przyjadą też menedżerowie, biznesmeni i pracodawcy. O sposobie na wyjście ze spirali długu opowiedzą ci, którzy w nią wpadli. Sporo miejsca zajmie też etyka w biznesie, której założenia – jak zaznacza ks. Rafał Jarosiewicz – pokrywają się z tym, co zawarte jest w Piśmie Świętym.

Gdzie to będzie

Konferencja "Jak to się robi po bożemu, czyli zostań błogosławionym bogaczem” odbędzie się 13 i 14 kwietnia w Szkole Nowej Ewangelizacji diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej w Koszalinie. Ilość miejsc ograniczona do 300 osób. Szczegóły i zapisy na www.pobozemu.pl lub pod numerem telefonu 513 019 422.

Czytaj więcej o:
  • diecezja koszalińsko-kołobrzeska
  • Rafał Jarosiewicz
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Zespół Weekend wystąpi w Słupsku (wideo)

Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Jak spędzasz wolny czas?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 452.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 59 848 81 36

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

gp24 jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.gp24.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.