Zawodnicy Gryfa-3 Słupsk z trzema pucharami

res
Zawodnicy Gryfa-3 Słupsk z trzema pucharami.
Zawodnicy Gryfa-3 Słupsk powrócili z trzema pucharami z Pucharu Polski juniorów młodszych, który odbył się w Pile.

Wystartowało tam 273 sportowców z grupy wiekowej 1996-1999. Pierwsze miejsca i puchary Polski zdobyli Tomasz Błoński (50 kg) oraz Patryk Kastner (60 kg).

Trzeci puchar otrzymał trener słupskich judoków Lidiusz Kazior za zajęcie czwartego miejsca w punktacji klubowej (ex aequo z Czarnymi Bytom).W punktacji medalowej STS Gryf-3 zajął drugie miejsce za klubem z Jastrzębia-Zdroju (na 37 sklasyfikowanych drużyn).

Bardzo dobrze zaprezentował się Patryk Kastner do 60 kg. W drodze do finału stoczył cztery zwycięskie walki (3 wygrane przed czasem).

W finale spotkał się z zawodnikiem Czarnych Bytom Maciejem Borówką. Wykonał swój ulubiony rzut (uchi-mata), skutecznie założył trzymanie i zakończył pojedynek przed upływem regulaminowego czasu. Nie zawiódł faworyt 50 kg Tomasz Błoński. Po powrocie z Japonii jeszcze odczuwa zmęczenie, ale walczył bardzo skutecznie i wygrał bez większych kłopotów. W drodze do pierwszego miejsca pokonał judoków z Bytomia, Wrocławia, Gdańska. W finale wygrał z Patrykiem Nowakiem z Jastrzębia Zdroju.

Dobre występy słupszczan zostały dostrzeżone przez trenera kadry narodowej juniorów, który prawdopodobnie obu gryfitów powoła na Puchar Europy do Kijowa.