Zawodnicy ze Słupska wzięli udział w zawodach MMA Almma 33 (wideo)

Łukasz Capar
Jacka Mackusa z rywalizacji w PPŚ wyeliminował uraz.
Jacka Mackusa z rywalizacji w PPŚ wyeliminował uraz. Łukasz Capar
Siedmiu zawodników Mmataleo ze Słupska wzięło udział w zmaganiach w Sochaczewie, gdzie odbyły się zawody MMA Almma 33 o Puchar Polski Środkowej.

W Sochaczewie wystartowało 300 zawodników z całej Polski. To największa do tej pory liczba zawodników w tego typu zawodach w kraju.

- Na żadnej z dotychczasowych edycji zawodnicy nie walczyli tak zawzięcie, odnosząc tyle urazów. Walki w full contact były na poziomie przewyższającym niejedną galę zawodową. To była prawdziwa uczta dla koneserów MMA - opisywali organizatorzy zmagania w Sochaczewie.

Mmataleo Słupsk pojechał do Sochaczewa w następującym składzie: Marcin Nić (62 kg), Igor Brzeziński (67 kg), Sylwester Lewanowski (67 kg), Jacek Mackus (73 kg), Tomasz Skrzypek (80 kg), Tomasz Lisowski (80 kg), Wojciech Porowski (96 kg).

- Chłopaki walczyli dzielnie i sercem, nikomu nie można było odmówić ambicji i zaangażowania w walkach - komentował ich start w Sochaczewie Paweł Kawałko, trener słupskich zawodników.

Oto ich rezultaty: Marcin Nić zajął trzecie miejsce w turnieju juniorów. Igor Brzeziński wygrał na punkty po dogrywce w turnieju pierwszego kroku. Sylwester Lewanowski przegrał na punkty w turnieju pierwszego kroku, Jacek Mackus wygrał na punkty w turnieju seniorów (z dalszej rywalizacji musiał się wycofać z powodu kontuzji); Tomasz Lisowski przegrał przez dźwignię w turnieju seniorów, Tomasz Skrzypek przegrał przez duszenie w turnieju pierwszego kroku; Wojciech Porowski wygrał przez TKO w turnieju pierwszego kroku.

Wyjazd słupszczan do Sochaczewa nie byłby możliwy, gdyby nie pomoc sponsorów: sklepów Pepsport oraz NaMasę. Firma Adkonis Ferma Kur pomogła w transporcie.