Popisy słupskich judoków w Suchym Lesie koło Poznania

res
Cztery medale wywalczyli judocy Gryfa Słupsk w Suchym Lesie koło Poznania.
Cztery medale wywalczyli judocy Gryfa Słupsk w Suchym Lesie koło Poznania. Archiwum Gryfa-3 Słupsk
Cztery medale wywalczyli judocy Gryfa Słupsk w Suchym Lesie koło Poznania w X Międzynarodowym Turnieju Judo.

W zawodach wystartowało 890 zawodników ze 130 klubów, z Polski, Rosji i Niemiec. Turniej ten był również zaliczany do zmagań w Pucharze Polski.

Najlepiej ze słupszczan zaprezentował się Tomasz Błoński, który był bezkonkurencyjny w kategorii do 50 kg. Wszystkie swoje walki zakończył przed czasem i potwierdził , że w tym roku walczyć będzie o najwyższe cele.

Z brązowym medalami wrócili do Słupska Patryk Kastner, Łukasz Gołojuch oraz Aleksander Plombon.
Drużynowo Gryf-3 Słupsk w kategorii młodzików zajął ósme miejsce, wśród juniorów młodszych był szósty

O wyjątkowym pechu może mówić Paweł Granicki (55 kg) , który w drodze do półfinału wygrał trzy walki (wszystkie przed czasem), lecz w walce o wejście do finału doznał kontuzji , która weliminowała go nie tylko z tej walki , ale również z walki o brazowy medal. Na 7 miejscu sklasyfikowano Sandrę Bill (63 kg) oraz Jakuba Serafina (50 kg). Dziewiąte pozycje wywalczyli Jakub Konecki (55 kg) oraz Robert Błoński (66 kg).

Przed zmaganiami słupscy judocy wzięli udział w campie. Uczyli się tam judo od mistrza Ryszarda Zieniawy (8 Dan) , który zdradzał im tajniki judo. Zieniawa to najbardziej zasłużony trener judo w Polsce.