Jesteś tu: Strona główna Miasta Słupsk Artykuł

Fundacja Kaszubskie Słoneczniki zakłada nowe żłobki i przedszkola

Dodano: 23 lipca 2013, 0:10 Autor:

Fundacja Kaszubskie Słoneczniki rozpoczyna nowe projekty, w wyniku których w Słupsku i powiecie słupskim powstaną nowe przedszkola i żłobki.

Najbardziej zaawansowane są projekty dotyczące nowych przedszkoli. W sumie powstaną trzy. Pierwsze będzie działać w budynku po firmie Hummel przy ul. Głównej w Kobylnicy. Drugie ma rozpocząć działalność w budynku szkoły podstawowej w Charnowie, a trzecie – bez dotacji unijnej – w Ustce, w pomieszczeniach po Zespole Szkół Technicznych przy ul. Darłowskiej. Pierwsza placówka będzie utworzona wspólnie z gminą Kobylnica, a dwie pozostałe – z władzami samorządowymi gminy Ustka.

– Jednak we wszystkich tych przypadkach organem prowadzącym przedszkoli będzie nasza fundacja. To oznacza, że będziemy je prowadzili przez cały czas, bo w poprzednich projektach część przedszkoli po pewnym czasie przekazywaliśmy gminom – tłumaczy Benona Skrzypek z fundacji Kaszubskie Słoneczniki.

We wszystkich przedszkolach będą mogły przebywać dzieci w wieku od trzech do pięciu lat. W Kobylnicy powstaną dwie grupy, w tym jedna bezpłatna, bo druga będzie utrzymywana z funduszy unijnych. W Charnowie w przedszkolu będzie działać jedna bezpłatna grupa. W nowym przedszkolu w Ustce mogą powstać nawet cztery grupy, ale one będą płatne, gdyż nie mają unijnego dofinansowania.

Z kolei od 1 sierpnia fundacja Kaszubskie Słoneczniki rozpocznie przygotowania do uruchomienia trzech nowych żłobków. Jeden ma powstać we współpracy z Akademią Pomorską w Słupsku. Mają z niego korzystać dzieci pracowników akademii oraz mieszkańców Słupska. Jego lokalizacja jeszcze nie jest ustalona. Tak samo nie wiadomo jeszcze, od kiedy zaczną działać nowe żłobki fundacji w Kobylnicy i Ustce.

Zainteresowani mogą szukać informacji pod numerem tel. 608857171. Informacje o ofercie fundacji można także znaleźć na jej stronie internetowej (www.sloneczniki.org).

Czytaj więcej o:
  • Benona Skrzypek
  • Kaszubskie Słoneczniki
  • Kobylnica
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Drugie referendum w Słupsku coraz bliżej

Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Ile wydasz na tegoroczne wakacje?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 296.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 59 848 81 36

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

gp24 jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.gp24.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.