Jesteś tu: Strona główna Miasta Słupsk Artykuł

ODR ma teraz siedzibę w Słupsku

Dodano: 19 sierpnia 2013, 7:00 Autor:

Oddział Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Strzelinie został przeniesiony do Słupska. Planowane jest też przeniesienie centrali ośrodka z Gdańska do Lubania koło Kościerzyny.
Oddział Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego znajdował się do tej pory w Strzelinie.

Oddział Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego znajdował się do tej pory w Strzelinie. (fot. Archiwum)

Dyrektor Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Gdańsku Aleksander Mach jest przekonany, że dzięki przeniesieniu oddziału ze Strzelina do Słupska stał się on bardziej dostępny dla rolników. Zapewnił, że dzięki zmianie lokalizacji poprawi się jakość obsługi rolników.

Mach nie ukrywa, że dzię-ki przeprowadzce niższe będą koszty utrzymania ośrodka i dużo lepsze warunki pracy. W słupskim oddziale, znajdującym się przy ul. Poniatowskiego, pracuje 28 osób. Ze względu na zmianę siedziby oddziału, od września targi rolniczo-ogrodnicze będą odbywały się w Słupsku, a nie w Strzelinie, jak było do tej pory.

Ośrodek w zabytkowym dworku w Strzelinie funkcjonował przez 35 lat. Należący do urzędu marszałkowskiego dworek ma być sprzedany. Także centrala PODR z Gdańska ma być przeniesiona do Lubania koło Kościerzyny, gdzie obecnie jest oddział PODR zatrudniający 10 osób. Organizowane są tam m.in. targi i wystawy.

Intencją urzędu marszałkowskiego, który planuje zmianę siedziby, jest zbudowanie dużego i dobrego ośrodka doradczego i szkoleniowego, na terenie którego funkcjonowałaby np. wzorcowa biogazownia rolnicza.

Planuje się, że w Lubaniu istniałyby: Pomorskie Centrum Innowacji Rolniczych, Ośrodek Szkoleniowy Nowoczesnych Technologii Rolniczych, a także Pomorskie Centrum Pszczelarskie.

Budynki zajmowane przez PODR w Gdańsku, m.in. Dworek Ferberów, mają być sprzedane. Jak informuje PODR na swojej stronie, podstawowym zadaniem ośrodka w Gdańsku jest udzielanie wszechstronnej pomocy rolnikom, mieszkańcom obszarów wiejskich oraz przedsię-biorcom związanym z przetwórstwem rolno-spożywczym w celu zwiększania dochodów gospodarstw rolnych oraz poprawy warunków życia na wsi.

PAP

Źródło: Polska Agencja Prasowa

Czytaj więcej o:
  • ODR Słupsk
  • Strzelino
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Przy Manhatanie i Realu handlują na zaczepkę

Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Ile wydasz na tegoroczne wakacje?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 296.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 59 848 81 36

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

gp24 jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.gp24.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.