Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Agnieszka Niechajczyk: Oleje na różne problemy

Radek Koleśnik
Pani Agnieszka sama jest najlepsza reklamą olejów. Wraz z rodziną używają ich od lat. Dzieci uwielbiają olej kokosowy, Pani Agnieszka najbardziej lubi arganowy.
Pani Agnieszka sama jest najlepsza reklamą olejów. Wraz z rodziną używają ich od lat. Dzieci uwielbiają olej kokosowy, Pani Agnieszka najbardziej lubi arganowy. Radek Koleśnik
Sama od lat używa olejów, ale i posiada kilka punktów "Mydlarni u Franciszka", które sprzedają naturalne oleje.

Na stronach internetowych, blogach poświęconych urodzie coraz częściej słyszymy o cudownych właściwościach olejków. Co się takiego wydarzyło, że teraz olejki zaczęły "grać" solo, a nie tylko być składnikami kosmetyków?

- Jesteśmy coraz bardziej świadomi i chcemy nie tylko zdrowo żyć ale także i pielęgnować swoje ciało. Bardzo dużo informacji na temat olejów pojawiło się w Internecie i w gazetach, reklamach TV. Na każdym kroku słyszymy, że naturalne oleje są łatwo przyswajalne przez skórę, doskonale się wchłaniają i dostarczają do jej wnętrza cenne składniki odżywcze. Są bogatym źródłem niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych (NNKT) mi.in. Omega 3 i Omega 6, oraz wielu witamin (A, E, D i innych w zależności od wybranego oleju) i substancji biologicznie czynnych.

Na co możemy stosować olejki?

- Olejki naturalne doskonale nawilżają i odżywiają skórę, przywracają jej równowagę i regenerują. Działają ochronnie oraz przeciwdziałają przedwczesnemu starzeniu się skóry. Wspomagają leczenie różnego rodzaju chorób skórnych (m.in. np. olej jojoba może być stosowany w przypadku atopowego zapalenia skóry, łuszczycy czy trądziku). W walce z pajączkami (cerą naczyniową) , rozstępami i dla maluchów już od pierwszych dni życia radzimy stosować olej ze słodkich migdałów. Olej makadamia świetnie sprawdza się jako olejek do masażu, pogromca cellulitu, walczy ze skórka pomarańczową, bliznami i masażami, świetny do masaży przed i po porodowych dla matki i dziecka a także poprawia owal twarzy. Olei naturalnych można użyć do masażu całego ciała oraz twarzy. Oleje doskonale sprawdzają się jako maski do włosów, szczególnie suchych, zniszczonych, wymagających nawilżenia i odżywienia. Z takich ciekawostek np. olejek arganowy wymieszany z sokiem z cytryny w proporcjach 1:1 możemy wcierać w płytkę paznokcia. Stają się one wtedy mocne, białe, nie rozdwajają się i nie łamią.

Czy olejki są dla każdego?

- Oczywiście, że tak! Każdy z nas jest inny i każda skóra ma inne wymagania, wystarczy tylko odpowiednio dobrać olejek do rodzaju cery i ewentualnie problemów skórnych (jeśli występują). W naszej ofercie znajduje się cała gama różnorodnych olejków do twarzy czy całego ciała. A nasi doradcy z przyjemnością poprowadzą po kosmetykach i dobiorą odpowiedni kosmetyk tak aby każdy był zadowolony z efektów działania. Każdy u nas w Mydlarni u Franciszka znajdzie coś dla siebie.

Jak wybrać olejek idealny dla nas? Jakie pytania zadać sprzedawcy?

- Przy wyborze olejku powinniśmy kierować się przede wszystkim typem skóry. Powinniśmy też sprzedawcy powiedzieć z jakimi problemami skórnymi się zmagamy i czego oczekujemy po olejku. Dla potencjalnego klienta bardzo ważne powinno tez być czy dany produkt jest na pewno w 100 proc. naturalny, certyfikowany, skąd pochodzi, z czego jest wytwarzany i czy jest bezpieczny.

Czy olejkiem możemy sobie zrobić krzywdę?

- Ciekawe pytanie. Na pewno stosując pielęgnację naturalną nasza skóra w mniejszym stopniu narażona jest na podrażnienia, uczulenia, działanie alergenów i różnych innych paskudztw, które może nie od razu, ale po wielu latach stosowania agresywnej chemii odbiją się nam dosłownie na skórze. Substancje naturalne uczulają niezmiernie rzadko i dotyczy to jedynie indywidualnych reakcji na konkretne składniki danego preparatu. Szczególną ostrożność powinni zachować jednak astmatycy, osoby z alergia i atopią, u których występowały już różne nieprzyjemne reakcje na jakiekolwiek kosmetyki.

Jak się nie dać wprowadzić na minę, nie jeden klient kupił sfałszowany olej...

- W dobie Internetu mażemy na swojej drodze spotkać wiele podrobionych kosmetyków. Co powinno od razu zwrócić naszą uwagę? Przede wszystkim cena. Naturalne kosmetyki nie należą do najtańszych. Przede wszystkim oryginalny olejek powinien posiadać certyfikat organizacji Ecocert potwierdzający jego czystość ekologiczną. ECOCERT zajmuje się kontrolowaniem jakości kosmetyków ekologicznych. Ważne aby na etykiecie był pełny skład danego kosmetyku. Buteleczka powinna być ciemna (nie przenikają przez nią tak promienie UV i olej nie traci swoich właściwości), Na buteleczce powinien być kraj pochodzenia a także było by dobrze aby kosmetyk był hermetycznie zapakowany. Warto też kupować olejki w sprawdzonych punktach, w Internecie bardzo często można zostać oszukanym. Bowiem niekiedy się zdarza, że klient jest wprowadzony w błąd i kupuje tańszy olej, czasem spożywczy a nie kosmetyczny, taki jakiego by oczekiwał, stad tez różnica w cenie.

Czy można mówić o jakiś "przebojach"? Mam wrażanie, że ostatnio niezwykle modny jest olejek arganowy.

- O tak! To chyba największe odkrycie wśród naturalnych kosmetyków. Każda kobieta powinna go mieć w swojej kosmetyczce. Olej arganowy to jedno z największych odkryć ludzkości, jeśli chodzi o dobroczynny wpływ na skórę. Przejawia się w wielu aspektach. Dzięki olejowi arganowemu możemy doskonale walczyć ze starzeniem skóry i zmarszczkami - działa on po prostu cuda. Każda kobieta powinna go spróbować, niezależnie od tego czego wcześniej używała. Ponadto Olej arganowy jak mało co walczy ze wszelkimi chorobami skóry - czy to będzie trądzik, łuszczyca czy łupież. Jest on całkowicie naturalny, bez żadnej chemii, więc tym bardziej polecamy jego stosowanie.

Odkąd sama odkryłam olej arganowy, zawsze polecam go swoim klientkom - ma silne właściwości przeciwzmarszczkowe, jest świetny na wszelkie zmiany skórne, wypryski, oparzenia. Olej arganowy to taki cudotwórca dla ludzkiej skóry - każdy powinien go mieć w domowej kosmetyczce. Z powodzeniem można odłożyć wszelkie kremy przeciwzmarszczkowe oraz inne wytworzone sztucznie produkty i stosować tylko olej arganowy.

Znakomicie działa również na włosy - nabierają one objętości, mają piękny blask. Można pozbyć się swędzenia skóry głowy, łupieżu, problemu z rozdwajaniem się włosów. Można odbudować mieszki włosowe - już po 2-3 tygodniach można wyczuć meszek - czyli nowo wyrastające włosy. Jest naturalnym lekarstwo na zmiany skórne np. trądzik, łuszczycę, przebarwienia. Poza tym odbudowuje komórki, hamuje rozkład kolagenu i nawadnia skórę, przyspiesza gojenie się ran, owrzodzeń, odleżyn, odmrożeń, niesamowicie nawilża skórę, wygładza, chroni przed wysychaniem, uspokaja podrażnioną skórę, działa przeciwzapalnie, sprawdza się przy leczeniu Egzemy, naprawia popękaną skórę, ponieważ zabija grzyby i bakterie, fantastycznie sprawdzi się w walce z grzybicami i stanami zapalnymi skóry i można tak wymieniać jeszcze bardzo długo. Jeśli któraś z Pań jeszcze go nie stosowała, nie ma na co czekać! Olej arganowy można stosować bezpośrednio na skórę twarzy i ciała oraz włosy. Ponieważ jest to produkt w 100 proc. naturalny jest możliwość mieszania go z innymi preparatami.

Jak stosować olejki?

- Olejki mogą powodować przejściowe natłuszczenie skóry i połysk, dlatego najlepiej stosować je wieczorem, jako ostatni krok pielęgnacji. Nakłada się je na czystą skórę lub na serum czy krem, ponieważ warstewka tłuszczu może blokować wchłanianie zawartych w nich składników. Rozetrzyj kilka kropli olejku w zagłębieniu dłoni. Przyłóż ręce na kilkanaście sekund do twarzy i głęboko oddychaj. Aromaterapeutyczne działanie olejków pozwoli ci się zrelaksować i wyciszyć. Następnie wmasuj olejek okrężnymi ruchami w skórę twarzy i szyi, aż do wchłonięcia. Olejki mogą być stosowane również do Oil Cleansing Method (OCM) - metody oczyszczania skóry olejami.

Powszechnie się uważa, że olejki tłuszczą, zapychają pory...

- To mylne spostrzeżenie. Oczywiście w Internecie, na wielu forach można o tym przeczytać ale jeśli zainwestujemy w produkt naturalny, certyfikowany i z pewnego źródła to nie musimy się obawiać o to, że olejek będzie zbyt ciężki i będzie zapychał nasze pory czy też przetłuści nam cerę. Większość osób (zwłaszcza z tłusta cerą, problematyczną) już na samą myśl o korzystaniu z olejków wzbrania się przed tym i nie daje im szans. Okazuje się bowiem, że ich stosowanie olejków może okazać się całkiem pomocne w walce z wypryskami i problemami skórnymi. Jak to możliwe? Już wyjaśniam. Pomijając złożone problemy hormonalne, batalię przeciwko wypryskom najczęściej prowadzą posiadaczki tłustej skóry . Wiąże się ona między innymi ze stosowaniem kosmetyków bazujących na alkoholu i innych składnikach przyczyniających się do wysuszania skóry. Jednym z niechcianych efektów takiej terapii jest naturalna reakcja broniącej się przed utratą wilgoci skóry, czyli nadprodukcja sebum. I koło się zamyka, a pory zapychają. Wprowadzenie olejków do codziennej pielęgnacji tłustej skóry i nie tylko okazuje się często sprzymierzeńcem w walce z różnego rodzaju problemami skórnymi . Wiele olejków wykazuje silne działanie antybakteryjne i przeciwgrzybiczne , które stanowią dodatkowe oręże w walce z niekorzystną kondycją skóry. Do tych najbardziej efektywnych olejków należą olejek arganowy czy olej jojoba.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza