Jesteś tu: Strona główna Miasta Słupsk Artykuł

Nowa kawiarnia w centrum Słupska (wideo)

Dodano: 28 sierpnia 2013, 6:00 Autor:

Przy ulicy Wojska Polskiego w Słupsku otwarto sieciową kawiarnię Columbus Coffee. Przedstawiciele sieci mają nadzieję, że dzięki niej centrum miasta zacznie ożywać.

Columbus Cafe. Nowa kawiarnia w Słupsku

Słupska kawiarnia Colum­bus Coffee działa od soboty w lokalu u zbiegu ulic Wojska Polskiego i Mickiewicza. Pomieszczanie przez kilka lat stało puste, słupszczanie w średnim i starszym wieku z pewnością pamiętają, że niegdyś był tam sklep papierniczy.

– Inwestorzy wybrali Słupsk, bo nie zauważyliśmy w mieście takiej oferty, jaką my proponujemy – mówi Agnieszka Spisak, kierownik do spraw rozwoju sieci w Columbus Coffee. – Nie chcemy zamykać się w centrach handlowych, chcemy otworzyć się na ludzi. U nas można wypić kawę, wracając z pracy lub ze szkoły do domu. Klienci mogą się jej napić na miejscu, a przy okazji posłuchać muzyki lub przeczytać książkę, albo wziąć ją ze sobą na wynos.

Zanim kawiarnia została otwarta, przedstawiciele sieci przeprowadzili badania i analizy, z których wynikało, że biznes w centrum Słupska może się opłacać.

– Rozmawialiśmy z mieszkańcami o ich potrzebach. Okazało się, że słupszczanie są otwarci na nowości. Analizowaliśmy też przychody i koszty prowadzenia działalności w Słupsku i portfele mieszkańców. Wybierając lokalizację przy ulicy Wojska Polskiego, zwracaliśmy uwa­gę na ruch pieszy i samochodowy. Tutaj jest wielu przechodniów, którzy po drodze mogą podejmować spontaniczne decyzje o tym, by na­pić się kawy – mówi przedstawicielka Columbus Coffee. – Najczęściej naszymi klientami są ludzie młodzi, w wieku od 15. do 35. roku życia. Liczymy, że w Słupsku będzie podobnie, choć zauważyliśmy, że tu odwiedza­ją nas również osoby nieco starsze.

Przedstawiciele sieci poprzez swoje barwy firmowe chcą ożywić ulicę również wizualnie. – Czerwień i czerń już nas wyróżniają, bo elewacje wię­kszości kamienic, choć odnowione, są utrzymane w stonowanych barwach. Ma­my nadzieję, że swoją obecnością zachęcimy do otwarcia tutaj swoich lokali również innych inwestorów i centrum Słupska znowu ożyje – mówi Agnie­szka Spi­sak.

Najtańsza kawa w Columbus Coffee kosztuje 5,90 złotego. W ofercie są również m.in. herbaty, gorące czekolady, szejki, soki, ale również wypiekane na miejscu mufiny i ciabaty, a także sandwicze i sałatki.

Do końca sierpnia i przez pierwszy tydzień września kawiarnia kompletuje biblioteczkę, z której będzie mógł korzystać każdy jej klient. Osoby, które przyniosą w tym czasie do lokalu książki, mogą liczyć na darmową kawę.

Słupska kawiarnia jest 16. lokalem Columbus Coffee. Sieć powstała w Szczecinie trzy lata temu. Tam ma najwięcej, bo aż osiem lokali. Swoje kawiarnie otworzyła również w Warszawie, Łodzi, Poznaniu, Gorzowie Wielkopolskim, Koszalinie, Stargardzie Szczecińskim i sezono­wo również w Międzyzdrojach. Niemal wszędzie są to lokale w centrach miast, tylko w dwóch przypadkach Columbus Coffe zostało otwarte w galeriach handlowych.

Czytaj więcej o:
  • Columbus Coffee
  • Słupsk
  • ul. Wojska Polskiego
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Czy "zawieszona kawa" ma wzięcie w Słupsku? (wideo)

Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze

Jak często chodzisz do kina?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 160.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 59 848 81 36

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

gp24 jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.gp24.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.