Jesteś tu: Strona główna Miasta Słupsk Artykuł

Nowa kawiarnia w centrum Słupska (wideo)

Dodano: 28 sierpnia 2013, 6:00 Autor:

Przy ulicy Wojska Polskiego w Słupsku otwarto sieciową kawiarnię Columbus Coffee. Przedstawiciele sieci mają nadzieję, że dzięki niej centrum miasta zacznie ożywać.
Słupska kawiarnia sieci Columbus Coffee działa od soboty.

Słupska kawiarnia sieci Columbus Coffee działa od soboty. (fot. Kamil Nagórek)

Przeczytaj więcej

Columbus Cafe. Nowa kawiarnia w Słupsku

Słupska kawiarnia Colum­bus Coffee działa od soboty w lokalu u zbiegu ulic Wojska Polskiego i Mickiewicza. Pomieszczanie przez kilka lat stało puste, słupszczanie w średnim i starszym wieku z pewnością pamiętają, że niegdyś był tam sklep papierniczy.

– Inwestorzy wybrali Słupsk, bo nie zauważyliśmy w mieście takiej oferty, jaką my proponujemy – mówi Agnieszka Spisak, kierownik do spraw rozwoju sieci w Columbus Coffee. – Nie chcemy zamykać się w centrach handlowych, chcemy otworzyć się na ludzi. U nas można wypić kawę, wracając z pracy lub ze szkoły do domu. Klienci mogą się jej napić na miejscu, a przy okazji posłuchać muzyki lub przeczytać książkę, albo wziąć ją ze sobą na wynos.

Zanim kawiarnia została otwarta, przedstawiciele sieci przeprowadzili badania i analizy, z których wynikało, że biznes w centrum Słupska może się opłacać.

– Rozmawialiśmy z mieszkańcami o ich potrzebach. Okazało się, że słupszczanie są otwarci na nowości. Analizowaliśmy też przychody i koszty prowadzenia działalności w Słupsku i portfele mieszkańców. Wybierając lokalizację przy ulicy Wojska Polskiego, zwracaliśmy uwa­gę na ruch pieszy i samochodowy. Tutaj jest wielu przechodniów, którzy po drodze mogą podejmować spontaniczne decyzje o tym, by na­pić się kawy – mówi przedstawicielka Columbus Coffee. – Najczęściej naszymi klientami są ludzie młodzi, w wieku od 15. do 35. roku życia. Liczymy, że w Słupsku będzie podobnie, choć zauważyliśmy, że tu odwiedza­ją nas również osoby nieco starsze.

Przedstawiciele sieci poprzez swoje barwy firmowe chcą ożywić ulicę również wizualnie. – Czerwień i czerń już nas wyróżniają, bo elewacje wię­kszości kamienic, choć odnowione, są utrzymane w stonowanych barwach. Ma­my nadzieję, że swoją obecnością zachęcimy do otwarcia tutaj swoich lokali również innych inwestorów i centrum Słupska znowu ożyje – mówi Agnie­szka Spi­sak.

Najtańsza kawa w Columbus Coffee kosztuje 5,90 złotego. W ofercie są również m.in. herbaty, gorące czekolady, szejki, soki, ale również wypiekane na miejscu mufiny i ciabaty, a także sandwicze i sałatki.

Do końca sierpnia i przez pierwszy tydzień września kawiarnia kompletuje biblioteczkę, z której będzie mógł korzystać każdy jej klient. Osoby, które przyniosą w tym czasie do lokalu książki, mogą liczyć na darmową kawę.

Słupska kawiarnia jest 16. lokalem Columbus Coffee. Sieć powstała w Szczecinie trzy lata temu. Tam ma najwięcej, bo aż osiem lokali. Swoje kawiarnie otworzyła również w Warszawie, Łodzi, Poznaniu, Gorzowie Wielkopolskim, Koszalinie, Stargardzie Szczecińskim i sezono­wo również w Międzyzdrojach. Niemal wszędzie są to lokale w centrach miast, tylko w dwóch przypadkach Columbus Coffe zostało otwarte w galeriach handlowych.

Czytaj więcej o:
  • Columbus Coffee
  • Słupsk
  • ul. Wojska Polskiego
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Czy "zawieszona kawa" ma wzięcie w Słupsku? (wideo)

Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Jak często chodzisz do kina?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 160.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 59 848 81 36

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

gp24 jest częścią grupy Media Regionalne
Media Regionalne sp. z o.o. w Warszawie zastrzegają, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.gp24.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Mediów Regionalnych i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Media Regionalne sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.