Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Słupski szpital Salus drugi w Polsce

Piotr Kawałek [email protected]
Jerzy Hennig (z prawej) dyrektor Centrum Monitorowania Jakości wręcza certyfikat Jerzemu Turasowi, właścicielowi szpitala Salus.
Jerzy Hennig (z prawej) dyrektor Centrum Monitorowania Jakości wręcza certyfikat Jerzemu Turasowi, właścicielowi szpitala Salus. Kamil Nagórek
92 procent zgodności ze standardami akredytacyjnymi dało słupskiemu szpitalowi Salus drugie miejsce spośród 127 szpitali w kraju oraz prestiżowy certyfikat akredytacyjny ministra zdrowia.

Certyfikat akredytacyjny ministra zdrowia, który uzyskał szpital Salus w Słupsku, to coś w rodzaju szpitalnego znaku jakości leczenia, pracy i obsługi pacjenta. Ubieganie się o certyfikat nie jest obowiązkowe. Certyfikat ma przede wszystkim być informacją dla pacjenta o tym, że dana placówka świadczy usługi najwyższej jakości.

- Szpital Salus został poddany ocenie i uzyskując znakomity wynik 92 procent zgodności ze standardami, po raz drugi zdobył Certyfikat Akredytacyjny Ministra Zdrowia z zakresu lecznictwa szpitalnego - mówi Tadeusz Wardziak, specjalista od marketingu w szpitalu Salus. - Po raz pierwszy otrzymaliśmy to wyróżnienie w 2010 roku jako pierwszy szpital w Słupsku.

Certyfikat jest przyznawany na trzy lata, dlatego Salus postanowił odnowić go w tym roku. Uroczyste wręczenie certyfikatu odbyło się w poniedziałek w słupskim ratuszu.

Słupski szpital Salus był kontrolowany przez specjalistów z Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia, którzy między innymi sprawdzali dokumentację, poziom opieki, przyglądali się pracy lekarzy, personelu pomocniczego, rozmawiali z pacjentami oraz zwracali uwagę na organizację pracy.

Poza tym, że pacjent ma świadomość wysokiej jakości leczenia, celem przyznawania akredytacji i certyfikatu jest również unifikacja wzorców pracy w szpitalach. W oparciu o jednolite kryteria oceny każdy szpital ma możliwość samooceny poprzez porównanie się z wzorcami świadczonych usług w zestawieniu ze szpitalami uczestniczącymi w programie. Efektem wprowadzenia certyfikatu ma być skuteczniejsze, bezpieczniejsze i nowocześniejsze leczenie pacjentów.

Aktualnie obowiązujący zestaw standardów akredytacyjnych obejmuje 15 działów, na które składa się 150 standardów rozdzielonych na 238 punktów. Certyfikat akredytacyjny z zakresu lecznictwa szpitalnego posiada 127 szpitali w Polsce. Średni osiągnięty przez szpitale poziom zgodności wynosi 81,5 proc., najwyższy osiągnięty wynik to 94 proc. zgodności.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza