Wygraj komiks o Kaszubach Barbary Kosmowskiej i Romana Kucharskiego

Dodano: 10 października 2013, 14:00 Autor:

"Wakacje w Raju” to tytuł komiksu, który w nietuzinkowy sposób promuje turystyczne walory Kaszub.
"Wakacje w Raju” nowy komiks Barbary Kosmowskiej i Romana Kucharskiego.

"Wakacje w Raju” nowy komiks Barbary Kosmowskiej i Romana Kucharskiego. (fot. Kamil Nagórek)

Scenariusz do rysunków Romana Kucharskiego napisała Barbara Kosmowska, pisarka z Bytowa, autorka powieści między innymi "Teren prywatny”, "Prowincja” i "Gobelin”.

Adam i Ewa, bohaterowie komiksu, to młode małżeństwo mieszkające w Warszawie, które planuje wakacje w słonecznej Hiszpanii. Ich plany nieoczekiwanie krzyżują teściowie Ewy, którzy wysyłają ich na wieś pod Bytowem, nad jezioro Jasień, do starej chatki rybackiej. Ewa jest początkowo niezadowolona z wakacji na odludziu. Nie ma tam wielkomiejskich wygód, nie ma internetu, telefony tracą zasięg.

Małżonkowie jednak szybko odkrywają piękno Kaszub, lokalną kulturę, niesamowite smaki miejscowej kuchni i miejsca charakterystyczne tylko dla tego regionu.

Komiks jest naładowany pozytywną energią, bohaterowie przeżywają szereg przygód, odkrywają tajemnice miejsc i ludzi. Potrafią cieszyć się każdym dniem wakacji.

Dla Barbary Kosmowskiej jest to debiut komiksowy, według recenzentów – bar­dzo udany. Z kolei kreska Romana Kucharskiego w nie­mal bajkowy sposób pokazuje piękno Kaszub. Autor spacerował po miejscach, w których osadzona jest akcja i najpierw je szkicował.

Komiks powstał, aby promować Kaszuby wśród turystów, głównie z wielkich aglomeracji miejskich. W myśl powiedzenia: "Cudze chwalicie, swego nie znacie” przekonuje, że nie trzeba wyjeżdżać na drugi koniec świata, aby przeżyć niesamowite wakacje. Przypomina o tym, o czym niektórzy już zapomnieli, między innymi o pię­knie Kaszubszczyzny, odmienności języka, kultury czy spokoju, który można tu odnaleźć.

Komiks wkrótce będzie bezpłatnie dostępny w internecie. Został już bardzo dobrze przyjęty przez środowisko branżowe, jego recenzje można przeczytać między innymi na portalu Wielkie Archiwum Komiksu (www.wak.net.pl).

Komiks został wydany dzięki dotacji uzyskanej przez Fundację Partnerstwo Dorzecze Słupi z Programu Operacyjnego Ryby w ramach projektu pn. "Promocja dziedzictwa kulturowego obszaru Lokalnej Grupy Rybackiej "Pojezierze Bytowskie”.

Wygraj komiks

Dla naszych czytelników mamy pięć komiksów "Wakacje w Raju”. Wystarczy prawidłowo podać tytuł jednej z wcześniejszych powieści Barbary Kosmowskiej i wysłać SMS na nr 42466 oraz podać w treści GP.BILETY (tu wpisz tytuł powieści). Na SMS-y czekamy do piątku.

Czytaj więcej o:
  • Barbara
  • Kosmowska
  • Pojezierze Bytowskie”
  • Kaszuby
  • Roman Kucharski
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 59 848 81 36

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

gp24 jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.gp24.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.