Jesteś tu: Strona główna Miasta Słupsk Artykuł

Policja szuka zboczeńca, który napada w Słupsku (wideo)

Dodano: 10 grudnia 2013, 7:00 Autor:

Zdjęcia poszukiwanego mężczyzny

Kryminalni wciąż szukają zboczeńca, który napada na ulicach w Słupsku na kobiety. Wczoraj policja opublikowano zdjęcia mężczyzny, który na początku października zaatakował dziewczynkę na ul. Rybackiej.

Policja poszukuje mężczyzny, który napada na kobiety w Słupsku. Wczoraj zdecydowała się na publikację nowych zdjęć z monitoringu. Śledczy dotarli do nagrań z jednej kamer przemysłowych zainstalowanych w okolicach ulicy Rybackiej. Widać na nich mężczyznę o średnim wzroście. To on - jak ustalili funkcjonariusze - zaatakował 12-letnią uczennicę, która szła na zajęcia wychowania fizycznego. Dziewczynka uciekała i zaalarmowała pedagogów.

Razem ze zdjęciami policja podaje też rysopis. Poszukiwany mężczyzna ma około 30 lat, i 170 cm wzrostu, ciemne, krótkie włosy i charakterystyczne zakola na głowie. Jest średniej budowy ciała. W dniu napadu ubrany był z ciemnozieloną kurtkę z lampasami na rękawach.

- Na nagraniach widać, jak mężczyzna porusza się w charakterystyczny sposób stawiając długie kroki. Był przygarbiony - informuje Robert Czerwiński, rzecznik KMP w Słupsku.

Kamera zarejestrowała też, jak jechał na fioletowym lub bordowym rowerze-damce, z podwójną ramą. KMP w Słupsku apeluje i prosi o kontakt osoby, które rozpoznają mężczyznę. Jednocześnie rzecznik prasowy informuje, że w związku z publikacją wizerunku podejrzanego, nie ma podstaw do łączenia go z pozostałymi atakami mającymi miejsce w ostatnim czasie w Słupsku.

Przypomnijmy, że do tej pory odnotowano sześć przypadków napadów na kobiety. W październiku na ulicy Kotarbińskiego zboczeniec podszedł od tyłu do kilkunastoletniej dziewczyny, próbował ją obłapiać, ale spłoszył się jej krzykiem i uciekł. W Okolicach ul. Wiatracznej zaatakował spacerującą kobietę w wieku około 30 lat. Kiedy wszczęła alarm, mężczyzna uciekł. Zboczeniec miał jeszcze atakować na ul. Kopernika, i Wandy. W tym ostatnim przypadku podbiegł do 16-latki, powalił na ziemię i zaczął obmacywać.

Z kolei na ulicy ul. Rejtana spłoszyli go dorośli, kiedy do klatki schodowej w bloku wszedł za dziewczynką w wieku 12-14 lat.

W tym ostatnim przypadku policja opublikowała też zdjęcia i rysopis mężczyzny: wiek około 28 -30 lat, 170 cm wzrostu, średnia budowa ciała, ciemne włosy. Mężczyzna miał charakterystyczne szerokie kości szczęki.

Jak na razie policja nie może pochwalić się sukcesami. Pod koniec listopada wylegitymowano podejrzanego mężczyznę, ale był to fałszywy alarm.

Czytaj więcej o:
  • policja
  • Robert Czerwiński
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Przyszedł pan B. do pana B. I jest wymuszenie rozbójnicze

Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Czy korzystasz z komunikacji miejskiej w Słupsku

wyniki głosowania
Liczba głosów: 194.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 59 848 81 36

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

gp24 jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.gp24.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.