Kamil Baran mistrzem Polski wśród jedenastolatków

(fen)
Kamil Baran chce być sportowcem specjalizującym się w biegach sprinterskich.
Kamil Baran chce być sportowcem specjalizującym się w biegach sprinterskich. Krzysztof Piotrkowski
Młody słupszczanin Kamil Baran (SP nr 2) wygrał bieg na 60 m i został mistrzem Polski wśród jedenastolatków.

Uczniowie z SP nr 2 w Słupsku rywalizowali z rówieśnikami z całego kraju w XX Ogólnopolskim Finale Czwartków Lekkoatletycznych. Zawody odbyły się na stadionie AZS w Łodzi. W biegu na 60 m startował Kamil Baran, który przed łódzkimi zawodami miał szósty wynik w kraju. Eliminacje Kamil zaczął bardzo dobrze, bo wygrał swoją serię. Po rozegraniu wszystkich ośmiu biegów eliminacyjnych okazało się, że Kamil osiągnął najlepszy czas - 8,71 i awansował do półfinału, który również wygrał - 8,67 s.

- Było sporo nerwów. Pierwszy bieg finałowy należało powtórzyć, bo był falstart. W powtórzonej serii ostro wystartowałem i utrzymywałem prowadzenie od początku do końca. Stawka była silna i dlatego jestem ogromnie szczęśliwy ze zwycięstwa. O złoty medal było trudno. To mój największy sukces - skomentował Kamil Baran.

W finale chłopak przebiegł 60 m w czasie 8,57 s i został mistrzem Polski w kategorii chłopców z rocznika 2003. Jego trenerem jest wuefista Grzegorz Borecki.

Słupski biegacz pojedzie w nagrodę w sierpniu na obóz do Spały. Dodatkowo wyjedzie jeszcze do Disneylandu we Francji i będzie reprezentował Polskę na Międzynarodowych Finałach Czwartków Lekkoatletycznych, które odbędą się we wrześniu w Warszawie.

W finałach w Łodzi brało udział ponad trzy tysiące pięćset dzieci.