Jantar Ustka - KP Starogard Gdański 1:1 (wideo)

ms, sten
Henryk Patyk strzelił gola dla Jantara.
Henryk Patyk strzelił gola dla Jantara. Mariusz Surowiec
Po 2 latach przerwy na boisko przy ulicy Sportowej w Ustce powróciły rozgrywki IV ligi. W obecności nieco ponad 300 kibiców miejscowy Jantar po meczu pełnym walki zremisował 1:1 z KP Starogard Gdański.

W 43 minucie prostopadłą piłkę między obrońców starogardzkiej drużyny posłał Damian Waś, tym razem szybszy był Patyk, który posłał piłkę obok bramkarza prosto do siatki i Jantar na przerwę schodził z jednobramkowym prowadzeniem.

Druga odsłona przebiegała głównie pod dyktando piłkarzy trenera Mariusza Majewskiego. KP Starogard atakował ale akcje gości były chaotyczne i dość łatwo radziła sobie z nimi ustecka defensywa. Jej nieliczne błędy goście potrafili jednak wykorzystać. Niezrozumienie obrońców i błąd w kryciu zemścił się w 53 minucie. W zamieszaniu w polu karnym najlepiej zachował się Armatowski i gościom udało się doprowadzić do remisu 1:1.

Kolejny mecz Jantar rozegra już w środę. Do Ustki przyjedzie tym razem Wierzyca Pelplin, początek spotkania o godzinie 17:00 również przy ulicy Sportowej.

Jantar Ustka - KP Starogard 1:1 (1:0)
1:0 Henryk Patyk (43), 1:1 Sebastian Armatowski (53)

Jantar: Wilhelm - Kozera (63 W.Wójcik), Boszke, Jędrzejak, Iwański (78 Cudziło), Siarnecki (83 Terefenko), Waleszczyk (72 M.Mikołajczyk), M.Mytych, W.Barnik, Waś, Patyk.

Pozostałe wyniki:

Polonia Gdańsk - Pogoń Lębork 0:3 (0:0)
0:1 Damian Formela (55 - głową), 0:2 Arkadiusz Byczkowski (83), 0:3 Formela (85)

GOSRiT Luzino - Drutex-Bytovia II Bytów 0:3 (0:2)
0:1 Maciej Kazimierowicz (18), 0:2 Tomasz Piechowski (22), 0:3 Kazimierowicz (53)

Anioły Garczegorze - Powiśle Dzierzgoń 1:1 (0:1)
0:1 Damian Czahuk (26), 1:1 Arkadiusz Pendowski (90)

Centrum Pelplin - Start Miastko 2:3 (1:0)
1:0 Dawid Wróblewski (12), 2:0 Wróblewski (52), 1:2 Krzysztof Bryndal (69), 2:2 Rafał Żukowski (72), 2:3 Artur Rzepiński (90)

Koral Dębnica - Jaguar Gdańsk 2:3 (0:1)
0:1 Sebastian Żołnowski (45), 0:2 Żołnowski (52), 1:2 Andrzej Kierski (60), 2:2 Artur Kowalczyk (rzut wolny - 72), 2:3 Emil Ćwiek (80)

GKS Kolbudy - Olimpia Sztum 5:1 (0:1)