Paweł Piotraschke ze Szkoły Policji w Słupsku triumfował w półmaratonie

Paweł Piotraschke w Pile finiszował na 12. miejscu w klasyfikacji ogólnej.
Paweł Piotraschke w Pile finiszował na 12. miejscu w klasyfikacji ogólnej. Łukasz Capar
Paweł Piotraschke ze Szkoły Policji w Słupsku triumfował podczas mistrzostw policji w Półmaratonie o Puchar Komendanta Głównego.

Zawody odbyły się w Pile w ramach 24. Międzynarodowego Półmaratonu Philips.

W tegorocznej edycji na linii startu wśród wszystkich zawodników stanęło również 87 policjantów, którzy rywalizowali między sobą o Puchar Komendanta Głównego Policji. Zmagania na płaskiej trasie nie należały do łatwych za sprawą bardzo wysokiej temperatury i ostrego słońca, które mocno dawało się we znaki wszystkim biegaczom.

Ostatecznie wśród policjantów zwyciężył Paweł Piotraschke ze Słupska z czasem 1 godz. 12 min i 52 sek (był dwunasty w klasyfikacji ogólnej). Na drugim miejscu uplasował się Adam Thiel z Komendy Powiatowej Policji w Lęborku.Warto również dodać, że dwaj najlepsi policyjni biegacze: Paweł Piotraschke i Adam Thiel weszli w skład reprezentacji polskiej policji, która wystartuje podczas mistrzostw Europy policji w maratonie 12 października w austriackim mieście Graz.
W Pile w kategorii open wygrał Daniel Muindi Muteti (Kenia), który ustanowił nowy rekord trasy pilskiej połówki, który wynosi 1.02,11 godz. Mistrzem Polski w półmaratonie został Adam Nowicki z Gostynia, który dotarł do mety z czasem 1.06,17 godz. Niespodziewanie po tytuł mistrzyni kraju sięgnęła Sylwia Ejdys-Tomaszewska z Wrocławia (1.16,41 godz.).
Tegoroczna edycja była rekordowa pod względem frekwencji. Zawody w Pile ukończyło 2855 biegaczy, czyli ponad 400 więcej niż przed rokiem.