Polonia Gdańsk - MKS Jantar Ustka - 1:3

Mariusz Surowiec
Daniel Piechowski strzela na 3:0
Daniel Piechowski strzela na 3:0 Mariusz Surowiec
W 8 kolejce rozgrywek IV ligi pomorskiej MKS Jantar Ustka na wyjeździe mierzył się z jednym z outsiderów ligowej tabeli, zespołem Polonii Gdańsk. Ustczanie już w pierwszych 45 minutach meczu rozstrzygnęli losy spotkania strzelając 3 bramki. Ostatecznie jantarowcy wygrali 1:3.

Pierwszy groźny strzał w tym spotkaiu oddał Robert Siarnecki. W 17 minucie spotkania jego strzał minął jednak światło bramki. 3 minuty później Siarnecki już się nie pomylił. Piłkę dograł mu rozgrywający świetne zawody Patyk, piła uderzona mocno i precyzyjnie z około 20 metrów otarła się jeszce o nogę jednego z obrońców, odbiła się od wewnętrznej części słupka i wpadła do siatki. Przepiękna bramka była zapowiedzią całiem niezłego spotkania. Chwilę później w środkowej strefie boiska piłkę otrzymał Iwański. Jego wysokie dośrodkowanie idealnym strzałem głową na bramkę zamienił wczesniejszy asystent Patyk. Dwa gole stracone w przeciągu 2 minut wyraźnie odebrały ochotę do gry Polonistom, kórzy przec zały czas grali bardzo niedokładnie notując mnóstwo strat i niecelnych podań. Jantar atakował i stwarzał kolejne groźne sytuacje. W 28 minucie spotkania na 0:3 podwyższył Piechowski. Lewą stroną boiska popędził Damian Waś, do płasko uderzonej piłki dopadł Piechowski którego strzał sparował bramkarz, jednak przy dobitce nie miał już nic do powiedzenia. Do przerwy Ustczanie, wyraźnie lepsi prowadzili zasłużenie 0:3.

Po przerwie podopieczni Piotra Piszko zagrali mądrze i skutecznie w defensywie nastawiając się głównie na kontry. Dobrze w bramce spisywał się jednak Olszacki, który nie dał się pokonać w sytuacjach sam na sam ani Wasiowi ani Patykowi a opuszkami palców sparował na słupek uderzenie z dystansu Wojciecha Barnika. Na pięć minut przed końcem spotkania po nieporozumieniu i błędzie w szeregach obronnych Jantara gospodarze zdołali pokonać Patryka Wójcika. Strzelona przez Daniela Drożdżaka bramka była jednak niewielkim pocieszeniem i gospodarze po raz kolejny w tym sezonie doznali porażki. Chwilę później arbiter zakończył spotkanie i ostatecznie Jantar pokonał Polonię Gdańsk 1:3.

Po meczu trener MKS Jantar Ustka Piotr Piszko powiedział - Cieszę się z 3 kolejnych oczek. W pierwszej połowie mieliśmy 3 sytuacje, oddaliśmy 3 celne strzały i wszystkie wpadły do siatki. Dziś byliśmy lepsi co pokazuje ostateczny wynik spotkania. W drugiej połowie mój zespół zagrał bardzo dobrze taktycznie praktycznie w każdej formacji. Do domu wracamy w bardzo dobrych humorach.

Polonia Gdańsk - MKS Jantar Ustka 1:3 (0:3)

1:0 Robert Siarnecki 20 min
2:0 Henryk Patyk 21 min
3:0 Daniel Piechowski 28 min
3:1 Daniel Droźdźak 85 min