Jantar Ustka - Koral Dębnica 2:1 (wideo, zdjęcia)

Jantar Ustka - Koral Dębnica 2:1. Mariusz Surowiec
Ustecki Jantar w ramach 9 kolejki rozgrywek IV ligi pomorskiej podejmował na własnym boisku Koral Dębnica.
Jantar Ustka - Koral Dębnica 2:1Jantar Ustka - Koral Dębnica 2:1

Jantar Ustka - Koral Dębnica 2:1

Ubiegłoroczny III ligowiec mimo że prowadził po strzale Tomasza Pestki to jednak przegrał 2:1. Zwycięską bramkę dla Jantara strzelił z rzutu karnego Wojciech Barnik.

Koral w bieżących rozgrywkach nie spisuje się najlepiej. Podopieczni trenera Węglowskiego w poprzednich spotkaniach zgromadzili jedynie 6 oczek. Jantar po ubiegłotygodniowym zwycięstwie z Polonią Gdańsk aby nie stracić kontaktu ze ścisłą czołówką musiał ten mecz wygrać.

Spotkanie lepiej rozpoczęli goście. Jantar pomimo tego, że dłużej utrzymywał się przy piłce nie potrafił sforsować uważnie grającej defensywy Korala. W 22 minucie to goście wyszli na prowadzenie. Dośrodkowanie z prawej strony boiska wykorzystał Pestka, który precyzyjnym strzałem pokonał Patryka Wójcika. Na odpowiedź Jantara nie trzeba było czekać długo. Trzynaście minut później Kaczmarek prostopadłym zagraniem doskonale obsłużył Barnika a ten uderzył na bramkę. Piłkę na rękawicy miał Radosław Kuć jednak bez problemu dobił ją Daniel Piechowski i zrobiło się 1:1. Taki wynik utrzymał się do końca pierwszej połowy.

W drugiej odsłonie groźniej atakowali gospodarze. Grę prowadził aktywny choć chwilami nieco niedokładny Barnik, na bokach pracował jak zwykle aktywny Waś. Jantarowcy przeważali ale wciąż brakowało strzałów na bramkę. Goście na drugą połowę wyszli zdecydowanie bronić punktu, który gwarantował im wynik z pierwszej połowy meczu od czasu do czasu próbując sił w szybkich kontratakach. W 82 minucie spotkania arbiter podyktował rzut karny po ewidentnym faulu na Wojciechu Wójciku. Pewnym egzekutorem okazał się Wojciech Barnik, który w tym meczu zaliczył asystę oraz bramkę. W końcówce spotkania Koral próbował odwrócić jeszcze losy spotkania. Goście strzelili nawet bramkę jednak asystent sędziego dopatrzył się spalonego. Chwilę wcześniej drugą żółtą a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Radosław Łukasik ale goście do końca nie potrafili wykorzystać przewagi liczebnej i trzy cenne punkty pozostały w Ustce.

Po meczu trener MKS Jantar Ustka, Piotr Piszko powiedział - Cieszymy się bardzo z tych 3 punktów bo nie przyszły nam one łatwo. Ciężko nam się dziś grało zwłaszcza w drugiej połowie spotkania kiedy goście stanęli na swojej 16 jak to się popularnie mówi autobusem i trzeba powiedzieć, że bronili się dość skutecznie. W pierwszej połowie znowu głupio tracimy bramkę ale to z kolei wynik tego, że nie możemy zagrać 2-3 spotkań tym samym ustawieniem defensywy. Raz przytrafiają się kontuzje, innym razem inne czynniki wpływają na absencję zawodników. W IV lidze żaden punkt nie przychodzi łatwo dlatego tym bardziej cieszymy się z dzisiejszej wygranej.

MKS Jantar Ustka - GKS Koral Dębnica 2:1 (1:1)

1:0 Tomasz Pestka 22 min
1:1 Daniel Piechowski 35 min
2:1 Wojciech Barnik (karny) 82 min

MKS Jantar Ustka - Wójcik, Siarnecki (Wróbel 73), Łukasik (czk 2xżk), Boszke, Iwański, Kaczmarek, Mytych żk (Patyk 61), Waś, Barnik żk, Wójcik (Staszczuk 90+1), Piechowski żk (Granosik 73)

GKS Koral Dębnica - Kuć, Kubiszewski, Arndt, Skiba, Krzoska, Zalewski (Bulwan 73), Wrzesiński, Gołuński, Podgórski żk, Pestka, Kołodziej