Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Akcja "Zerwijmy łańcuchy" w Słupsku (zdjęcia, wideo)

olo
Akcja "Zerwijmy łańcuchy" w Słupsku.
Akcja "Zerwijmy łańcuchy" w Słupsku. Krzysztof Piotrkowski
Trzymanie psa na uwięzi jest niezgodne z prawem, niebezpiecznie i powoduje cierpienie. Czas to zmienić. Słupscy Animalsi zrywali w niedzielę łańcuchy.
Akcja "Zerwijmy łańcuchy". Daj się przykuć dla zwiAkcja "Zerwijmy łańcuchy". Daj się przykuć dla zwierząt.

Akcja "Zerwijmy łańcuchy". Daj się przykuć dla zwierząt

W niedzielę (28 września) na Placu Zwycięstwa każdy mógł poczuć się jak czworonóg żyjący na kilku metrach kwadratowych. Animalsi ze Słupska i działacze stowarzyszenia Aktywne Pomorze przykuli się łańcuchami do psich bud. Udowadniali, że trzymanie psa na łańcuchu jest niezgodne z prawem, powoduje cierpienie i jest niebezpieczne tak dla zwierzęcia jak i dla ludzi.

- Na wychudzone i chore psy na łańcuchach można natknąć się głównie na okolicznych wsiach - uczulała Blanka, gimnazjalistka ze Słupska, która protestowała razem z koleżankami. - Również w Słupsku na ul. Lelewela. Trzeba reagować. Najlepiej dzwonić na straż miejską czy gminną, lub do Towarzystwa Opieki nad zwierzętami.

Zobacz także: Zerwijmy Łańcuchy w Lęborku (zdjęcia, wideo)

Pracownicy słupskiego schroniska nie ukrywali, że na co dzień mają do czynienia z drastycznymi skutkami przetrzymywania zwierząt na krótkich łańcuchach. Zdjęciami wychudzonych czworonogów, którym obroża poraniła lub wrosła w szyję oklejono drewniane budy. W takich przypadkach jedynym ratunkiem dla czworonoga jest chirurgiczne usunięcie wrośniętego łańcucha przez lekarza weterynarii.

Tegoroczna akcję Animalsi zorganizowali nie tylko w Słupsku, ale też w Sopocie, Warszawie, Łodzi, Barlinku, Starogardzie Gdańskim, Tczewie, Wejherowie, Elblągu, Dębicy, Gliwicach, Kędzierzynie-Koźlu, Kościerzynie, Krośnie, Lublińcu i Polanowie.

Jak poprawić los psów łańcuchowych
- jeśli widzisz wychudzonego psa, który ma skołtunioną sierść, stojącego w błocie lub własnych odchodach i na łańcuchu dzwoń na straż miejską lub gminną. Powiadom słupskie schronisko tel. 59 842 29 59.
-w szkole poproś nauczyciela, aby przeprowadził lekcję na ten temat. Pedagog konspekty może pobrać z www.zerwijmylancuchy.pl
-poproś księdza swojej parafii, aby poruszył problem znęcania się nad zwierzętami podczas kazania.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza