Anioły Garzcegorze - MKS Jantar Ustka 0:1 (0:0) (zdjęcia)

Mariusz Surowiec
Po zwycięstwie w ostatniej kolejce z Koralem Dębnica Jantar pojechał na mecz wyjazdowy do Garczegorza. Na trudnym terenie, po zaciętym spotkaniu ustczanie zwyciężyli 0:1.
Anioły Garzcegorze – MKS Jantar Ustka 0:1Anioły Garzcegorze – MKS Jantar Ustka 0:1

Anioły Garzcegorze - MKS Jantar Ustka 0:1

Jedyną bramkę meczu strzelił po przerwie, Henryk Patyk. Jantar wygrał 3 mecz z rzędu, pierwszy raz w tym sezonie nie tracąc bramki.

W niedzielnym spotkaniu od początku dominowali Ustczanie, którzy wynik spotkania mogli otworzyć już w 6 minucie za sprawą Wojciech Wójcika jednak piłkę z linii bramkowej wybił jeden z obrońców. Chwilę później znów groźnie atakował Jantar. Sam na sam z bramkarzem wyszedł Patyk ale jego strzałw ostatniej chwili nogą sparował bramkarz gospodarzy. W pierwszej połowie swoją szansę miał także kapitan usteckiej jedenastki, Szymon Kozera jednak bramkarz Aniołów znów był na posterunku. Gospodarze starali się opanować środek boiska i często posyłali długie piłki za parę usteckich stoperów. Czujnie jednak i skutecznie grał Dawid Jędrzejak, który zdecydowanie dominował w walce o górne piłki. Anioły pierwszą część meczu zakończyły bez celnego uderzenia na bramkę gości. Jantarowi zaś do objęcia prowadzenia zabrakło nieco szczęścia i dokładności przy wykończeniu akcji.

Po przerwie od samego początku znów zaatakował Jantar. W pierwszym kwadransie drugiej odsłony podopieczni Piotra Piszko stworzyli sobie 4-5 sytuacji do strzelenia gola. Jednak albo bronił Wojtowicz (strzał Barnika) albo w sukurs przychodził słupek (strzał Patyka). W 55 minucie gry gospodarze wyczerpali limit szczęścia. Po błędzie linii defensywnej Garczegorzan przed szansą stanął Patyk, który tym razem się nie pomylił otwierając tym samym wynik spotkania.

Jantar po strzelonej bramce cofnął się i do głosu częściej dochodzić zaczęli gospodarze. Grali jednak niedokładnie i bardzo schematycznie. Długie piłki grane za plecy obrońców nie sprawiały problemów usteckiej defensywie. W końcówce spotkania w poczynania ustczan wdarło się nieco chaosu jednak Anioły nie potrafiły tego wykorzystać i zasłużenie przegrały 0:1.

Anioły Garzcegorze - MKS Jantar Ustka 0:1 (0:0)
1:0 Henryk Patyk 55 min

Anioły Garczegorze - Wojtowicz, Pendowski, Drzazgowski, Marciniak (Monczak 87), Choszcz, Staszczuk, Smolarek, Stefański (Baranowski 25), Żółć (Kisielewski 78), Mielewczyk (Mukułko 57), Opłatkowski żk

MKS Jantar Ustka - Wójcik P., Kozera, Jędrzejak żk (Cudziło 55), Iwański żk, Boszke, Granosik żk, Kaczmarek (Waleszczyk 65), Barnik, Wójcik W (Terefenko 85), Piechowski (Staszczuk 89), Patyk