Sukcesy słupszczan w Pucharze Polski w jiu-jitsu w Luboniu

(res)
Świetnie spisali się w Luboniu w IV Pucharze Polski No Gi CBJJ Rules zawodnicy Serpentes Słupsk.
Świetnie spisali się w Luboniu w IV Pucharze Polski No Gi CBJJ Rules zawodnicy Serpentes Słupsk. W najważniejszej imprezie w roku brazylijskiego jiu-jitsu zdobyli pięć medali. ​

W zmaganiach w podpoznańskim Luboniu wystartowało 667 zawodników. Był to rekord w porównaniu z ubiegłymi latami. Klub Sportowy Serpentes Słupsk reprezentowało siedmiu zawodników. Pięciu z nich po ciężkich walkach zdołało stanąć na podium. W zmaganiach niebieskich pasów masters, w wa­dze do 85,49 kg Rafał Zuchniak zdobył złoty medal. Aby wdrapać się na szczyt, musiał stoczyć trzy wyczerpujące walki.

- Bardzo cieszy mnie sukces Rafała Zuchniaka. On z całej naszej ekipy jest najlepszy, ale zawsze coś mu nie wychodziło w poprzednich imprezach. Jakby prześladował go pech. Teraz w dobrym stylu wygrał. Wszyscy podkreślali, że pokazał klasę - komentował Damian Bartnicki, szkoleniowiec Serpentes.
W wadze do 91,49 kg Mirosław Kajkowski wywalczył brązowy medal, a w wadze do 97,49 kg Przemysław Błoński zdobył złoto. W zmaganiach białych pasów masters, w wadze do 91,49 kg Karol Słowik po zwycięstwie w dwóch pojedynkach zdobył srebro, a wśród juniorów w wadze do 81,49 kg Przemysław Błoński junior wywalczył srebro.

W białych pasach w kat. 79,49 kg wystartowali dwaj debiutanci: Mateusz Kuczma i Piotr Tutkowski. Niestety obaj zakończyli swoje zmagania na drugiej rundzie.
W Serpentes ciekawostką jest, że trenują i walczą ra­zem ojciec i Przemysław i Przemysław jr - syn. - To ciekawa rzecz. Ojciec trenuje od dawna, Przemek był wcześniej judoką, ale teraz trenuje z nami. Ojciec wciągnął syna do tej dyscypliny - opowiada Bartnicki. Zawodnicy udanymi występami zrobili szkoleniowcowi wspaniały prezent. W dniu imprezy obchodził on bowiem swoje imieniny.

- To był bardzo udany start, przeszedł nasze oczekiwania - podsumował Bartnicki. Wyjazd Serpentes do Lubonia był możliwy dzięki pomocy sklepu z odżywkami Namase.pL oraz Karola Słowika.