MKS Dąbrowa Górnicza - Energa Czarni Słupsk 74:79 (zdjęcia)

res
MKS Dąbrowa Górnicza - Energa Czarni Słupsk 74:79
MKS Dąbrowa Górnicza - Energa Czarni Słupsk 74:79 Łukasz Capar
Z dużym trudem przyszło drużynie ze Słupska wygranie spotkania z beniaminkiem Tauron Basket Ligi.

MKS Dąbrowa Górnicza -Energa Czarni Słupsk

Energa Czarni grając mało efektownie pokonała w Dąbrowie MKS 79:74. Tylko chwilami jednak prezentowała jakość, której brakowało w kulminacyjnych momentach meczu zawodnikom gospodarzy. Słupszczanie tracili rytm gry, mieli dużo przestojów, popełnili aż 22 straty. Przy słabej grze, w której grupa fanów ze Słupska musiała do końca drżeć o wynik, Energa Czarnych wygrała i to jest usprawiedliwieniem wszelkich bolączek i słabości gości. O wygranej przyjezdnych zadecydowało sześć minut skutecznej gry po przerwie, kiedy słupski zespół punktował, a gospodarze tracili akcja po akcji piłkę.

MKS Dąbrowa Górnicza - Energa Czarni Słupsk 74:79 (18:23, 23:14, 13:16, 20:26).

MKS Dąbrowa Górnicza: Myles McKay 17, Przemysław Szymański 14, Paweł Zmarlak 10, Dalton Pepper 10, Jakub Koelner 6, David Weawer 6, Mateusz Dziemba 4, Marcin Piechowicz 2, Grzegorz Małecki 2, Adam Metelski 2, Piotr Zieliński 1.

Energa Czarni Słupsk: Kyle Shiloh 22, Callistus Eziukwu 15, Jarosław Mokros 10, William Franklin 10, Bojan Trajkovski 8, Karol Gruszecki 8, Tomasz Śnieg 3, Łukasz Seweryn 3.