Sukcesy judoków z TS Judo Gryf Słupsk w Szubinie

(res)
Sukcesy judoków z TS Judo Gryf Słupsk w Szubinie Archiwum/zdjęcie poglądowe
5 medali: 3 złote, srebrny i brązowy zdobyli judocy z TS Judo Gryf Słupsk w międzywojewódzkich mistrzostwach młodzików w Szubinie.

W zawodach startowało około 160 zawodników i zawodniczek z czterech województw: pomorskiego, zachodniopomorskiego, kujawsko-pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. - Na wyróżnienie zasługują wszyscy złoci medaliści, którzy swoje kategorie wagowe wygrali zdecydowanie i w większości przed czasem. Walczyli bardzo skutecznie, kończąc walki efektownie,wykonując różnorodne techniki zarówno w stójce, jak i w parterze - opowiada Lidiusz Kazior, szkoleniowiec w TS Judo Gryf.

Złote medale zdobyli w wadze 55 kg - Aleksander Plombon, który wygrał 5 walk , w wadze 60 kg - Jakub Nawrot (wygrał 3 walki, wszystkie przez ippon) oraz w wadze 73kg; Bartosz Szaniawski (wygrał 4 walki).

- Wszyscy zawodnicy zdobywając złote medale, godnie pożegnali się z tą grupą wiekową, ponieważ startowali ostatni raz jako młodzicy. Od nowego roku będą już juniorami młodszymi - dodaje Kazior. Srebro zdobył do 42 kg Michał Nawrot, brązowy do 66 kg Mikołaj Kamiński.