AZS Koszalin otwiera tabelę Tauron Basket Ligi

(res)
Koszykarze AZS w starciu z Czarnymi Słupsk
Koszykarze AZS w starciu z Czarnymi Słupsk Archiwum
Największą niespodzianką w trzeciej kolejce PLK była porażka Stelmetu we Wrocławiu, ze Śląskiem.

Koszykarze Śląska pokonali we Wrocławiu po dramatycznej końcówce wicemistrza kraju - Stelmet Zielona Góra 69:68. Po trzech kolejkach ekstraklasy mają komplet zwycięstw, podobnie jak AZS Koszalin, który wygrał z Treflem Sopot 88:60.

Wszystko o drużynie Energa Czarni Słupsk: W SERWISIE CZARNI

Nic nie zapowiadało pierwszej w sezonie porażki wicemistrzów Polski. W meczu ze Śląskiem we Wrocławiu Stelmet prowadził po trzech kwartach 60:52. W czwartej gospodarze wzmocnili obronę, naciskali na rozgrywających rywali i zmniejszali różnicę. Na nieco ponad minutę przed końcem spotkania było jednak 68:65 dla faworytów, którzy w dodatku mieli piłkę. W trzech kolejnych akcjach popełnili jednak straty, a po drugiej stronie boiska punkty dla gospodarzy zdobyli Robert Tomaszek i Roderick Trice, dając drużynie Śląska zwycięstwo 69:68.

Zielonogórzanie mieli 10 sekund na odwrócenie losów spotkania, ale rzut z dystansu Łukasza Koszarka był niecelny. - W czwartej kwarcie graliśmy zbyt indywidualnie, bez należytej koncentracji - powiedział rozgrywający reprezentacji.

Najskuteczniejsi w zwycięskim zespole byli Trice - 17 i Denis Ikowlew - 14, a wśród pokonanych Steven Burtt
- 22 i Quinton Hosley - 11.

Aspiracje do miejsca na podium potwierdzają koszykarze AZS Koszalin, którzy łatwo uporali się na własnym parkiecie z brązowym medalistą minionego sezonu z Sopotu. Qyntel Woods tym razem poprzestał na 14 pkt (w pierwszych dwóch kolejkach 26 i 28) i sześciu zbiórkach dla zwycięzców. Reprezentant Polski Szymon Szewczyk miał tzw. double-double - 17 pkt i 10 zbiórek.

Pierwsze zwycięstwo w Tauron Basket Lidze odnieśli koszykarze Wikany Startu Lublin. Zespół trenera Pawła Turkiewicza pokonał na własnym parkiecie Jezioro Tarnobrzeg 79:65.

Pierwszej porażki doznał z kolei beniaminek Polski Cukier Toruń, który w Starogardzie Gdańskim uległ Polpharmie 73:84. Do zwycięstwa wystarczyły gospodarzom tylko punkty zdobyte przez czwórkę Amerykanów (Rodney Blackmon 26, Tony Meier 25, Evan Ravenel 16 i Jessie Sapp 7), polska część zespołu trenera Tomasza Jankowskiego uzbierała w sumie tylko 10.

Już trzeci raz z rzędu zszedł pokonany z parkietu Anwil Włocławek, tym razem przegrał 71:77 z Rosą w Radomiu.

Wyniki:
Wikana Start - Jezioro 79:65, Asseco - King Wilki Morskie 88:79, AZS - Trefl 88:60, Rosa - Anwil 77:71, Polpharma - Polski Cukier 84:73, Śląsk - Stelmet 69:68, MKS - Energa Czarni 74:79.

PGE Turów Zgorzelec - Polfarmex Kutno - zakończył się po zamknięciu numeru.