Dobra postawa lęborczanek z Lider Amicus Lębork

(fen)
Trzecie miejsce w zmaganiach młodzieżowej ligi strzeleckiej zdobył Lider Amicus Lębork. Stało się tak po zwycięstwie w meczu o brąz z Kalibrem Białystok 64:56. Turniej finałowy, rozegrany został w Gdyni.

Klub Lider Amicus Lębork reprezentowały: Julia Okuniewska, Diana Malotka-Trzebiatowska, Maja Chrzanowska i Kamila Bulman. Lider Amicus w rozgrywkach grupowych pokonał Flotę Gdynia 14:2 i Społem Łódź 14:10 oraz przegrał ze Śląskiem Wrocław 11:13, co dało drugie miejsce w grupie A i prawo walki o brąz z Kalibrem Białystok, drugą drużyną grupy B.

Najlepszą zawodniczką lęborskiego zespołu w rozgrywkach grupowych była D. Malotka-Trzebiatowska, która zdobyła 21 punktów na 39 zdobytych przez klub. Mecz o trzecie miejsce i brązowy medal wygrały zawodniczki z Lęborka, pokonując drużynę z Białegostoku 64:56. Co ciekawe, drużyna Kalibra składała się z samych chłopców, z których każdy jest tegorocznym mistrzem Polski w swojej kategorii wiekowej. Wysoką formę zaprezentowała M. Chrzanowska, zdobywając 28 punktów na 64 zdobyte przez klub. Złoty medal w tej konkurencji zdobył bydgoski Zawisza. Równolegle rozegrany został Puchar Gdyni w strzelaniach pneumatycznych. Reprezentantki Lęborka z Lidera Amicusa opanowały całe podium w karabinie pneumatycznym młodziczek. Złoty medal wywalczyła K. Bulman (275 pkt), srebrny M. Chrzanowska (275 pkt), a brązowy Magdalena Pełka (272 pkt).