Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Drukowali pieniądze i płacili nimi za zakupy. Mieszkańcy Kępic podejrzani

Bogumiła Rzeczkowska
Dwaj mieszkańcy Kępic są podejrzani o wprowadzanie do obiegu fałszywych banknotów. Produkowali pieniądze i płacili nimi w sklepie.
Dwaj mieszkańcy Kępic są podejrzani o wprowadzanie do obiegu fałszywych banknotów. Produkowali pieniądze i płacili nimi w sklepie. Archiwum
Dwaj mieszkańcy Kępic są podejrzani o wprowadzanie do obiegu fałszywych banknotów. Produkowali pieniądze i płacili nimi w sklepie.

Słupscy policjanci zatrzymali w ubiegłym tygodniu dwóch mężczyzn, którzy przy pomocy komputera oraz drukarki produkowali i wprowadzali do obiegu fałszywe 20- i 50-złotowe banknoty. - Sprawa wyszła na jaw, gdy podróbkę banknotów rozpoznała ekspedientka jednego z miejscowych sklepów - informuje Robert Czerwiński, rzecznik prasowy słupskiej policji.

Jednak policjanci z wydziału kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Słupsku już wcześniej zajmowali się sprawą fałszerstwa pieniędzy. Z ich ustaleń wynikało, że na terenie gminy Kępice wprowadzono do obiegu banknoty 20- i 50--złotowe.

- Śledczy zajmując się tą sprawą, ustalili, że związek z tym procederem może mieć 39-letni mieszkaniec Kępic. Podczas przeszukania jego mieszkania kryminalni oprócz drukarki i komputera, które posłużyły sprawcy do produkowania fałszywek, zabezpieczyli cztery fałszywe banknoty o nominałach 50 złotych - informuje rzecznik.

W tym samym czasie oficer dyżurny policji w Słupsku otrzymał zgłoszenie od ekspedientki jednego z miejscowych sklepów, która powiadomiła o ujawnieniu fałszywego banknotu o nominale 20 złotych. Tym banknotem chciał zapłacić za alkohol i produkty spożywcze 41-letni mieszkaniec Kępic.
- Obaj mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Potwierdziły się także przypuszczenia śledczych, że sprawcy działali wspólnie. Jeden z nich zajmował się produkcją fałszywek, natomiast drugi wprowadzał je do obrotu. Takich banknotów podejrzani wyprodukowali co najmniej kilkanaście. Płacili nimi za zakupy w okolicznych sklepach - dodaje Robert Czerwiński.

Obu mężczyznom przedstawiono zarzuty podrabiania i puszczania w obieg fałszywych banknotów. Prokurator rejonowy zastosował wobec podejrzanych dozór policji, zakaz opuszczania kraju i poręczenie majątkowe.

Za fałszowanie pieniędzy grozi kara nie krótsza od pięciu lat do piętnastu, a nawet dwudziestu pięciu lat więzienia.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza