Orły z Kończewa biły się na matach w Gdyni

Zdjęcie poglądowe.
Zdjęcie poglądowe. sxc.hu
W Gdyni odbył się XIII Międzynarodowy Turniej Judo Baltic Cup organizowany przez UKS Opty Gdynia.

W zmaganiach startowało kilkuset zawodników i zawodniczek z całej Polski oraz z Niemiec, Rosji, Estonii, Chorwacji i Ukrainy w dwóch kategoriach wiekowych.

UKS Orzeł Kończewo był reprezentowany w kategorii dzieci-młodzików ur. w latach 2001--2002 przez Mateusza Wyrzykowskiego. W wadze do 60 kg wywalczył piąte miejsce. Jakub Janikiewicz (waga do 50 kg) przegrał walkę i nie zakwalifikował się do repasaży, natomiast Milena Modzińska w wadze do 40 kg zajęła dziewiąte miejsce.

W kategorii dzieci urodzanych w latach 2003-2005: Oskar Borkowski w wadze do 30kg znalazł się na dziewiątym miejscu. Natomiast Kamil Kwaśniewski w wadze do 30 kg był siódmy.

- Zawody rozgrywane były na najwyższym poziomie w tych grupach wiekowych. Przyjechała czołówka zawodników z całej Polski między innymi judocy z Warszawy, Bytomia, Sosnowca, Białegostoku i innych ośrodków judo. W tym roku bardzo silną i liczną grupą byli nasi wschodni i zachodni sąsiedzi, którzy pokazali, że są bardzo dobrze przygotowani do turnieju.

Mimo że tym razem zawodnicy Orła nie zdobyli medalu, to walczyli dzielnie i pokonanie ich nie było łatwe dla przeciwników. Najlepiej wypadł Mateusz Wyrzykowski, który w bardzo mocno obsadzonej kategorii wagowej do 60 kg zajął V miejsce. Na pochwałę zasługuje także Kamil Kwaśniewski, który wygrał aż trzy walki, jednak starczyło to dopiero na siódmym miejscu. W najbliższym terminie czeka nas jeszcze lokalna liga szkolna i przygotowania do egzaminów na stopnie (pasy) kyu -komentowała po zawodach Dorota Barcikowska, szkoleniowiec w Orłach Kończewo.