Michał Kapiszka został mistrzem Polski w zapasach

Krzysztof Niekrasz [email protected]
Michał Kapiszka został mistrzem Polski w zapasach.
Michał Kapiszka został mistrzem Polski w zapasach. Archiwum/zdjęcie poglądowe
W Janowie Lubelskim odbyły się mistrzostwa Polski młodzików w zapasach w stylu klasycznym. Rywalizowało 209 zawodników z 45 klubów.

Michał Kapiszka (ZKS Miastko) został mistrzem Polski. Ten zaszczytny tytuł zdobył w kategorii wagowej do 66 kg. W pierwszej walce położył na łopatki Dominika Kaweckiego (UKS TOP Mszana Dolna). Następnie w drugim pojedynku pokonał Huberta Melkę (Śląsk Wrocław) również przez położenie na łopatki. W trzeciej walce wygrał na punkty 9:0 z Mateuszem Nadulskim (Pogoń Ruda Śląska). W półfinale Kapiszka zwyciężył Adama Gardzioła (Agros Zamość). Miastecki zapaśnik walczył z Gracjanem Głogiewiczem (Unia Racibórz), którego trenerem jest Piotr Żurawik, wychowanek ZKS Miastko. Na 6 sekund przed zakończeniem walki Kapiszka popisał się wspaniałym rzutem przez biodro i rozstrzygnął losy walki na swoją korzyść (4:2).

Patryk Fiedorowicz walczył bez powodzenia w wadze do 59 kg. W klasyfikacji klubowej ZKS Miastko zajął piętnaste miejsce.

- Kapiszka to obiecujący zawodnik na przyszłość. Udział w grupie wiekowej do lat czternastu zakończył najlepiej jak się dało - ocenił Kazimierz Wanke, miastecki trener.

Sukces zanotował Michał Kapiszka, który nie dał szans zapaśnikom klasykom i wywalczył złoty medal w wadze do 66 kg. Miastko to potęga.