Enerdze Czarnym nadal brakuje stylu

Rafał Szymański [email protected]
Przed słupskim zespołem jest teraz wiele pracy, by nadrobić wcześniejsze braki
Przed słupskim zespołem jest teraz wiele pracy, by nadrobić wcześniejsze braki Łukasz Capar
Blassingame pomógł wygrać z Jeziorem Tarnobrzeg. Enerdze nadal jednak brakuje stylu, który gwarantuje kolejne zwycięstwa.

Wszystko, co poprawiło się w grze Energi Czarnych, to na razie tylko lepsza atmosfera i intensywniejsza obrona. Mało, jak na gwarancję dobrych wyników w kolejnych meczach. Mirosław Lisztwan, mający do 12 stycznia warunkowe pozwolenie od Polskiej Ligi Koszykówki na prowadzenie zespołu w ekstraklasie, wie o tym i na pomeczowej konferencji z Siarką mówił, że jeszcze wiele musi się zmienić.

Tymczasem Energa Czarni, jak przegrywała drugie połowy, tak w meczu z Siarką Jezioro Tarnobrzeg dalej robiła tak samo. Wciąż dużym problemem są przegrywane trzecie kwarty, tylko o jedną lepiej jest w czwartych. Na jedenaście rozegranych spotkań w obecnym sezonie w pierwszych kwartach po przerwie Energa Czarni przegrywała aż osiem razy. Wygrała trzy, z tego dwie w przegranych z Turowem Zgorzelec i Stelmetem Zielona Góra. Generalnie nie jest lepiej w czwartych odsłonach. Energa wygrała cztery z nich, w siedmiu uległa.

Tu właśnie widać ogromne braki fizyczne, jakie zespół miał po okresie przygotowawczym u Dejana Mijatovicia. Kiedy od razu wszedł do hali i nie poświęcił czasu na trenowanie wytrzymałości. Lisztwan ma tutaj najwięcej do zrobienia. A czasu na to będzie mało. Praktycznie pozostanie jedna dwutygodniowa przerwa między XX a XXI kolejką, bo w weekend 21/22 lutego liga nie będzie grać. Jest wtedy jednak przerwa na Puchar Polski. To, że słupski zespół ma umiejętności, pokazują pierwsze kwarty. Wtedy, gdy słupscy koszykarze mają najwięcej sił. Z jedenastu meczów słupszczanie wygrali dziewięć pierwszych kwart, przegrali tylko dwie. Ale już drugie kwarty pokazują ubytek sił, tutaj bilans jest 5:6. Wyniki ostatnich spotkań: AZS Koszalin - PGE Turów 78:89 (10:21, 21:27, 24:23, 23:18) , Śląsk Wrocław - Wikana 100:75 (23:22, 27:6, 24:24, 26:23).