Energa Czarni Słupsk - Polski Cukier Toruń 77:76 (zdjęcia, wideo)

Kyle Shiloh zdobył 11 punktów.
Kyle Shiloh zdobył 11 punktów. Łukasz Capar
Energa Czarni Słupsk pokonała w poniedziałek wieczorem Polski Cukier Toruń 77:76. Tym sposobem dobrze kończy 2014 rok

Energa Czarni Słupsk - Polski Cukier Toruń

W składzie gości mogliśmy zobaczyć Williego Franklina, który grał w zespole ze Słupska 10 spotkań w tym sezonie, a następnie przeniósł się do Torunia.Trener gości Milija Bogicević mógł być zadowolony z początku swojego zespołu, bo Toruń prowadził po punktach Corbetta. Natychmiast jednak do pracy wzięli się słupszczanie i po punktach Shiloha (w tym trójce) oraz Borowskiego było już 7:2 dla Czarnych.

Wydawało się, że to będzie gładki mecz dla gospodarzy. Nic z tych rzeczy. Goście obudzili się z chwliowego letargu i to oni zdobyli kolejne siedem punktów ponownie wychodząc na prowadzenie za sprawą znów Corbetta oraz Franklina. Na minutę przed końcem pierwszej kwarty po punktach Marcina Nowakowskiego był remis 15:15. Końcówka należała jednak do koszykarzy ze Słupska. Trójką zakończył tą kwartę Blassingame.

Początek kolejnej części należał do zawodników z Torunia. Punkty zdobywał m.in. były gracz Energi Czarnych - Marcin Sroka. Prowadzenie gości utrzymywało się jeszcze przez kilka minut, kiedy to trafił Krzysztof Sulima. Potem było już znacznie lepiej. Po rzutach Trajkovskiego i trójce Blassingame'a słupszczanie prowadzili już dwunastoma punktami 40:28. Z taką też przewagą Energa Czarni zeszła w dobrych humorach na przerwę. Trzecia kwarta w wykonaniu słupszczan była jednak fatalna. Zdobyli w niej jedynie 11 punktów. Goście systematycznie odrabiali straty. Tuż przed końcem trzeciej części spotkania rzutem za trzy punkty popisał się Sroka wyprowadzając swój zespół na prowadzenie. Początek czwartej kwarty był nieco nerwowy. Goście jeszcze trochę prowadzili, ale słupszczanie znów zyskali przewagę dzięki rzutom Seweryna. Straty kolejną trójką nieco odrobił Sroka. Gracze Czarnych jednak potem byli skuteczni i ich przewaga osiągnęła nawet 9 punktów.Końcówka była emocjonująca. Trójkami dziurawił słupski kosz Corbett. Było to jednak za mało.

Energa Czarni Słupsk - Polski Cukier Toruń 77:76 (21:17, 21:13, 11:24, 24:22)

Energa Czarni Słupsk: Jerel Blassingame 14, Karol Gruszecki 14, Callistus Eziukwu 12, Kyle Shiloh 11, Michał Nowakowski 8, Jarosław Mokros 8, Łukasz Seweryn 4, Bojan Trajkovski 4, Kacper Borowski 2, Tomasz Śnieg 0.

Polski Cukier Toruń: LaMarshall Corbett 22, Sean Denison 14, Krzysztof Sulima 10, Marcin Sroka 8, Marcin Nowakowski 7, Jarosław Zyskowski 5, Adam Lisewski 4, William Franklin 4, Michał Jankowski 2, Zarko Comagic 0, Kacper Radwański 0, Aleksander Perka 0.