Polska w ćwierćfinale MŚ piłkarzy ręcznych! Biało-czerwoni pokonali Szwecję 24:20

Michał Jurecki zdobył 5 bramek
Michał Jurecki zdobył 5 bramek TVN24/X-NEWS
Po znakomitym meczu, a zwłaszcza jego drugiej połowie, polscy szczypiorniści pokonali Szwedów 24:20 (10:11) i awansowali do ćwierćfinału.

Najlepszym zawodnikiem meczu wybrany został Michał Jurecki, ale na największą pochwałę w naszej ekipie zasłużył Sławomir Szmal, który przez cały spotkanie świetnie spisywał się w bramce. W 1/4 finału biało-czerwoni zmierzą się z drużyna Chorwacji.

Polska przystąpiła do meczu bez rozgrywającego Krzysztofa Lijewskiego. Jak się okazało, nie było tego widać i nie przeszkodziło Polakom w grze.

Pierwsi gola zdobyli Szwedzi za sprawą Lukasa Karlssona. Po sześciu minutach dopiero wyrównał Michał Daszek. W 16. minucie, po trafieniu Karola Bieleckiego prowadziliśmy po raz pierwszy - 5:4. Chwilę potem po karnym Bartosza Jureckiego. W 29. minucie, po kontrze Nicklasa Ekberga było już jednak 9:11. Po przerwie nadal dwoma bramkami prowadzili Szwedzi (w 37. minucie, po trafieniu Frederika Petersena było 12:14). Pięć minut potem fantastycznym strzałem w okienko popisał się Adam Wiśniewski i wyszliśmy na prowadzenie 15:14. Z karnego wyrównał jeszcze Petersen, ale chwilę potem trafił Michał Daszek i jak się później okazało, prowadzenia w tym spotkaniu nie oddaliśmy już do końca. Szwedzi przez pewien moment nawet grali w czwórkę i po rzucie karnym Bartosza Jureckiego prowadziliśmy trzema bramkami 22:19. Mimo to Szwedom jeszcze udało się zdobyć bramkę.

Z dystansu nie trafił Mattias Zachrisson. Obroniliśmy kolejny atak Szwedów, a Wiśniewski i Mariusz Jurkiewicz ustalili po kontrach ostateczny wynik meczu. Jutro w meczu o półfinał mistrzostw świata Polska spotka się z Chorwacją.

Polska - Szwecja 24:20 (10:11)
Polska: Szmal, Wyszomirski - Krajewski, Orzechowski, Bielecki 3, Rojewski 1, Wiśniewski 3, B.Jurecki 5, M.Jurecki 5, Grabarczyk, Jurkiewicz 2, Masłowski, Syprzak 1, Daszek 4, Szyba, Chrapkowski.

Pozostałe wyniki 1/8 finału: Austria - Katar 27:29 (14:13), Słowenia - Macedonia 30:28 (16:15), Chorwacja - Brazylia 26:25 (13:15), Hiszpania - Tunezja 28:20 (18:9)