Porażki Basketu Miastko

Basket Miastko przed pierwszym spotkaniem w II lidze we własnej hali.
Basket Miastko przed pierwszym spotkaniem w II lidze we własnej hali. Andrzej Gurba
Miastko ma drugoligowy zespół żeński Basket, który nieudanie rozpoczął rywalizację w rozgrywkach edycji 2014/2015.

Basket Miastko po raz pierwszy ma okazję występować w zmaganiach II ligi koszykówki kobiet. Debiut na tym szczeblu rozgrywek nie wypadł zbyt dobrze dla podopiecznych Lecha Warsińskiego. W inauguracyjnym spotkaniu sezonu 2014/2015 Basket grał w Szczecinie, gdzie miejscowy SL Salos miał więcej atutów koszykarskich, a tym samym okazał się lepszy od miasteckiego zespołu i wygrał różnicą 12 punktów. W pierwszej kwarcie walka była wyrównana i toczyła się kosz za kosz. Od drugiej kwarty szczecinianki weszły na zdecydowanie wyższe obroty i prezentowały się dynamiczniej i skuteczniej od beniaminka z Miastka.

Po trzech kwartach przewaga szczecińskiej drużyny była już zdecydowana i wynosiła 16 punktów (49:33). W ostatniej odsłonie miejscowe zawodniczki trochę pofolgowały i Basketowi udało się jedynie zmniejszyć rozmiary porażki.

- Szczecinianki zagrały bardzo dobrze w obronie, wymuszało to nasze straty. W ataku moje podopieczne raziły nieskutecznością. Poza przegranym meczem ponieśliśmy stratę kadrową. Kontuzji doznała Izabela Perhon. Być może, gdyby były jeszcze Luiza Staciwa i Agnieszka Zielińska, to nasza gra wyglądałaby trochę inaczej - ocenił Lech Warsiński, trener Basketu.

SL Salos Szczecin - Basket Miastko 65:53.

W kwartach 11:11, 22:10, 16:12, 16:20.

Basket: Katarzyna Klimowska 15 (2), Kinga Razik 14 (2), Aleksandra Sobajtis 11 (1), Monika Machnikowska 10, Magda Juraszczyk 3 (1), Anita Romanko, Magdalena Kilian, Izabela Perhon.

W drugim spotkaniu Basket wystąpił przed własną publicznością przeciwko Sportowej Politechnice Gdańsk. Miejscowe nie znalazły sposobu na powstrzymanie gdańszczanek. Spotkanie rozstrzygnęło się praktycznie po trzydziestu minutach. W zespole z Gdańska bardzo skuteczne były Martyna Pyka (w sumie zdobyła 28 punktów) i Agnieszka Przybytek (20 punktów). - W tym meczu przyjezdne nas zdominowały pod koszem i zaprezentowały dużo ciekawych zagrań. Zagraliśmy lepiej niż w Szczecinie, ale Sportowa Politechnika była poza zasięgiem - tak skomentował przegrane spotkanie Lech Warsiński, trener.

Następny mecz Basket rozegra dopiero 27 lutego. Jego przeciwnik to SL Salos Szczecin.

Basket Miastko - Sportowa Politechnika Gdańsk 65:76.

Wyniki w kwartach: 16:19, 19:25, 12:21, 18:11.

Basket: Luiza Staciwa 19, M. Machnikowska 13 (1), K. Razik 9, K. Klimowska 9 (1), M. Juraszczyk 7 (1), A. Sobajtis 6, Agnieszka Zielińska 2, A. Romanko, M. Kilian, Sandra Paukszełło.