Lechia Gdańsk - MKS Jantar Ustka 7:1 (zdjęcia, wideo)

Mariusz Surowiec
W meczu sparingowym Lechia Gdańsk pokonała MKS Jantar Ustka 7:1
W meczu sparingowym Lechia Gdańsk pokonała MKS Jantar Ustka 7:1 Mariusz Surowiec
Pierwotnie spotkanie pomiędzy gdańską Lechią i Steckim Jantarem rozegrane miało być w Słupsku przy ulicy Zielonej. Jednak na wniosek trenera Jerzego Brzęczka spotkanie przeniesiono do Gdańska na obiekt MOSiRu.
Lechia Gdańsk - MKS Jantar Ustka 7:1Lechia Gdańsk pokonała w meczu sparingowym MKS Jantar Ustka 7:1

Lechia Gdańsk - MKS Jantar Ustka 7:1

To właśnie przy Traugutta 32 lata temu Lechia rozegrała bodaj swój najlepszy mecz w historii, co prawda przegrywając, ale po ładnym widowisku z naszpikowanym gwiazdami Juventusem Turyn w ramach Pucharu Zdobywców Pucharu 2:3.

Jantar do przedostatniego sparingu przed rozpoczęciem rundy rewanżowej przystępował osłabiony brakiem Patryka Wójcika (transfer definitywny do Gwardii Koszalin), Wojciecha Wójcika (wypożyczony również do Gwardii). Z klubu odeszli, Robert Sarnecki (prawdopodobnie Centrum Pelplin) i Paweł Waleszczyk (Darłovia Darłowo). Klub zimą zasilili Paweł Orynycz (wcześniej Rowokół Smołdzino), wracający z wypożyczenia Damian Kopciński oraz Mateusz Kozerkiewicz. O ile pierwsi dwaj nie rywalizowali jeszcze na poziomie IV ligi tak Kozerkiewicz jest zawodnikiem doświadczonym który z GKS Przodkowo w ubiegłym sezonie wywalczył awans do III ligi.

Przed meczem trudno było przewidywać by IV ligowy Jantar był w stanie nawiązać równorzędną walkę z drużyną grającą w Ekstraklasie, tym bardziej, że skład gospodarzy stanowili piłkarze na co dzień rywalizujący w najwyższej klasie rozgrywkowej. Rezultat spotkania już w 10 minucie otworzył przepięknym strzałem z 30 metrów Vranjes. Jantarowcy choć grali ambitnie i próbowali od własnej obrony konstruować akcje nie byli w stanie na dłużej utrzymać się przy piłce. Ustczanie ambitną grę przepłacili stratą Barnika, który już w 38 minucie zobaczył czerwony kartonik. Piłkarze trenera Mazurkiewicza najczęściej atakowali prawą stron/a boiska sprawiając olbrzymie problemy duetowi Iwański - Oleszczuk. Lechia panowała nad wydarzeniami na boisku czego efektem był rezultat do przerwy 4:0.

Po przerwie obaj trenerzy wprowadzili kilka zmian. W ekipie Jantara na boisku pojawili się testowany Kuć oraz juniorzy - Wróbel, Niewadził oraz sprowadzony Orynycz. Ten ostatni zdołał nawet wpisać się na listę strzelców. W 78 minucie długą piłkę do Kopcińskiego posłał Kaczmarek. Ten ograł jednego z obrońców i dograł na 16 metr do Orynycza który pewnym strzałem pokonał golkipera gospodarzy. Gospodarze po zmianie stron dołożyli kolejne 3 trafienia. 2 kolejne bramki zdobył Buksa kompletując tym samy hat-tricka. Swoją bramkę w samej końcówce zdobył jeszcze Sidor i mecz zakończył się wygraną Lechii Gdańsk 7:1.

Po meczu trener usteckiej ekipy Piotr Piszko powiedział - trudno było oczekiwać, w dzisiejszym spotkaniu walczyć będziemy o zwycięstwo. Ten sparing służyć miał przetestowaniu kilku wariantów gry defensywnej. Mecz pokazał ile jeszcze przed nami pracy i jaki dystans dzieli nas od najlepszych w kraju. Nie ukrywam, że była to dla nas fajna sprawa, zagrać z drużyną, która na co dzień rozgrywa swoje mecze w Ekstraklasie w dodatku w tak silnym zestawieniu personalnym.

Lechia Gdańsk - MKS Jantar Ustka 7:1 (4:0)