Jantar przegrał w Pelplinie z Wierzycą 1:0

Mariusz Surowiec [email protected]
Sytuacji podbramkowych było niewiele, dominowała walka w środkowej strefie boiska. Kibiców w 68 minucie ucieszył najlepszy strzelec gospodarzy Racki
W 3 wiosennej kolejce MKS Jantar Ustka przegrał na wyjeździe z liderem Wierzycą w Pelplinie 1:0. Sytuacji podbramkowych było niewiele, dominowała walka w środkowej strefie boiska. Kibiców w 68 minucie ucieszył najlepszy strzelec gospodarzy Racki.
Wierzyca Pelplin - Jantar Ustka 1:0

Jantar w pierwszych dwóch kolejkach zdobył tylko jeden punkt. Najpierw po słabym meczu na własnym stadionie uległ wysoko drużynie Luzina 4:1 a w ostatniej kolejce po zdecydowanie lepszej grze zremisował bezbramkowo z KP Starogard.

W meczu z Wierzycą ustczanie swojej szansy upatrywali w grze z kontry. Kluczem do zwycięstwa miała być uważna gra w defensywie oraz wyeliminowanie szybkich skrzydłowych w bocznych strefach boiska. Z przodu, bramkarza Wierzycy Daniela Czaplińskjigo, niepokoić mieli Patyk i Jarosiewicz wspomagani przez szybkich Kopcińskiego i Orynycza. Mecz dobrze rozpoczęli gospodarze. Już w drugiej minucie spotkania piłkę uderzoną z rzutu wolnego przedłużył głową Iwański czym o mały włos nie zaskoczył własnego bramkarza.

Piękną paradą popisał się jednak Wilhelm i cudem skierował piłkę na słupek. W pierwszej połowie sytuacji podbramkowych było niewiele. Jantar skutecznie dezorganizował grę pelplinian ale brakowało pomysłu i spokoju w grze ofensywnej. Jedyną dobrą okazję miał Iwański który strzałem z około 30 metrów nieomal nie zaskoczył bramkarza gospodarzy. Na przerwę zespoły schodziły przy stanie 0:0.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Wierzyca próbowała rozgrywać swoje akcje do skrzydeł ale wciąż bezbłędni byli Cudziło i Iwański wspomagani przez bocznych pomocników. Sytuacja zmieniła się w 69 minucie. Z prawej strony boiska z piłką szarżował Orynycz jednak osaczony przez 3 obrońców szybko ją stracił. Piłkarze Wierzycy wymienili kilka podań, doskonałą centrę strzałem w lewy róg bramki Wilhelma na bramkę zamienił niezawodny Racki. Po straci bramki Jantar nieco się odkrył ale nie potrafił sobie stworzyć dogodnej sytuacji bramkowej. Mnożyły się rzuty wolne oraz rożne ale niewiele z nich wynikało. Taka gra była wodą na młyn rozpędzonej Wierzycy, która potrafiła stworzyć sobie jeszcze 2 okazje bramkowe ale wynik nie uległ już zmianie. Po wyrównanym meczu Jantar przegrał na boisku lidera 1:0. Ustczanie w następnej klejce mierzyć z outsiderem, Amatorem Kiełpino.

Wierzyca Pelplin - MKS Jantar Ustka 1:0 (0:0)
68 min - Łukasz Racki
Wierzyca Pelplin - Czapiewski, Sławiński (Bobrzyński 83), Meler, Dirda, Firlej, Chyła, Racki (Kozieł 87), Skalski, Imanowski (Czapiewski 64), Szweda, Bujanowski żk
MKS Jantar Ustka - Wilhelm żk, Cdziło, Kozera żk (Staszczuk 82), Łukasik, Iwański, Oleszczuk żk, Granosik, Jarosiewicz żk (Mytych 75), Patyk żk, Orynycz (Kozerkiewicz 74), Kopcińskiego (Cichoński 83)