Energa Czarni wygrała w Tarnobrzegu

(res)
Energa Czarni Słupsk pokonała w Tarnobrzegu Siarkę 83:72 w meczu XXVI kolejki Tauron Basket Ligi. Archiwum

Ten mecz szybko zaczął przebiegać tak, jak można było przewidzieć, zanim jeszcze zawodnicy wbiegli na parkiet. Energa Czarni, gdy tylko na poważnie myślała o defensywie, zatrzymywała gospodarzy i łatwo zdobywała punkty. To było zupełnie inne podejście do koszykówki. Jakby zetknęły się odmienne cywilizacje. Goście grali zespołowo, gospodarze stawiali na indywidualne akcje. Słupszczanie w pierwszej połowie mieli jednak chwile słabości. Zdekoncentrowani wysokim prowadzeniem, pozwolili gospodarzom na serię 10:0 na początku drugiej kwarty.

Zrobiło się 26:30. Chwilę potem Karol Gruszecki, który otrzymał przed spotkaniem nagrodę najlepszego koszykarza miesiąca w TBL, nakierował grę EC na prawidłowe tory. Tak się rozbujał, że już do przerwy zdobył 20 punktów. Czy to jego szczyt formy, czy normalna "średnia" dyspozycja pokażą niedługie play off.

Po przerwie słupszczanie nieco poluzowali dyscyplinę taktyczną, dali się wciągnąć w szarpaną grę Siarki. Taka postawa nie popłacała, tym bardziej, że często przyjezdni bardziej walczyli z brakiem koncentracji niż rywalami. Siarka pokazała wtedy, że potrafi korzystać z momentów, w których jest zbyt mocno lekceważona. Nie było jednak sekundy, w której Czarne Pantery straciłyby kontrolę nad przebiegiem starcia.

Trener gości, Donaldas Kairys, co się rzadko zdarza, skorzystał w meczu ze wszystkich zawodników jakich wpisał do protokołu.

Siarka Jezioro Tarnobrzeg - Energa Czarni Słupsk 72:83 (16:30, 21:21, 17:15, 18:16).

Siarka Jezioro: Miller 13 (1), Morawiec 6, Wysocki 9, Pandura 0, Wall 10, Patoka 11, Rycerz 3 (1), Williams 20 (3).

Energa Czarni: Shiloh 8, Blassingame 6, Nowakowski 8(1), Eziukwu 14, Śnieg 0, Seweryn 0, Mokros 5 (1), Pasalić 15 (1), Borowski 3, Cesnauskis 0, Gruszecki 24.