Polski Cukier Toruń - Energa Czarni Słupsk 63:79 (zdjęcia, wideo)

Koszykarze Energi Czarnych Słupsk mimo czasem nawet potrójnej obrony dobrze radzili sobie z przeciwnikami z Torunia. Jerel Blassingame zdobył siedem punktów Łukasz Capar
Po sześciu kolejnych zwycięstwach koszykarzy Energi Czarnych Słupsk kibice mogli mieć nadzieję na kolejne i nie zawiedli się. Gospodarze potrafili wprawdzie ostatnio pokonać Turów, i to w Zgorzelcu, ale słupszczanom nie dali rady.

Polski Cukier Toruń - Energa Czarni Słupsk

Pierwszy od punktów rozpoczął Denison i torunianie objęli prowadzenie. Po trzech minutach Eziukwu wyprowadził już jednak Energę na prowadzenie 6:4. Wprawdzie na 2,5 minuty przed końcem pierwszej kwarty dzięki rzutowi Denisona było 15:11, ale końcówka należała do słup-szczan. W drugiej kwarcie przewaga wynosiła już nawet 11 punktów po trafieniu Blassingame'a.

W trzeciej z początku zawodnicy Czarnych kontrolowali spotkanie. Ładnymi akcjami popisywali się Eziukwu i Blassingame i na sześć minut przed końcem tej części spotkania słup-szczanie prowadzili 48:36. Gospodarze ruszyli do ataku. Robili to skutecznie i był już tylko jeden punkt przewagi Energi. W czwartej kwarcie już jednak torunianie opadli z sił, a słupscy gracze punktowali.

Polski Cukier Toruń - Energa Czarni Słupsk 63:79 (15:17, 14:17, 22:21, 12:24)

Polski Cukier: Marcin Nowakowski 0, Sulima 10, Zyskowski 0, Comagić 4, Lisewski 0, Denison 10, Corbett 17 (2x3), Perka 2, Franklin 20 (1).

Energa Czarni: Shiloh 2, Blassingame 7, Michał Nowakowski 10 (2), Eziukwu 17, Mokros 15 (2), Pasalić 7, Cesnauskis 6 (2), Gruszecki 15 (2).