IV Liga: GKS Kolbudy - MKS Jantar Ustka 3:1 (0:0) (zdjęcia)

msur
O piłkę walczy Radosław Terefenko
O piłkę walczy Radosław Terefenko Mariusz Surowiec
Po zwycięskim meczu na własnym boisku z Gryfem Słupsk, ustczanie udali się na mecz do Kolbud. Piłkarze Piotra Piszko odnieśli zwycięstwa w trzech kolejnych meczach, niestety dobrej passy nie udało się utrzymać i tym razem lepsi okazali się piłkarze GKS, którzy zwyciężyli 3:1.
GKS Kolbudy - MKS Jantar Ustka 3:1

Ustczanom mecz nie układał się od samego początku. Już w 6 minucie spotkania wychodzącego sam na sam z Wojciechem Wilhelmem napastnika gospodarzy, nieprzepisowo zatrzymał Sebastian Boszke i przez arbitra odesłany został do szatni. Grający niemal przez cały mecz Jantarowcy walczyli dzielnie ale ostatecznie musieli uznać wyższość piłkarzy z Kolbud.

Do przerwy utrzymał się rezultat bezbramkowy i uczciwie trzeba przyznać, że Jantarowcy choć grający w osłabieniu to jednak sprawiali dużo lepsze wrażenie niż drużyna gospodarzy. Po zmianie stron przewagę ustczan na bramkę po podaniu Iwańskiego zamienił Kopciński. Jantar strzelił bramkę ale stracił cały swój impet.

Chwilę później gospodarze za sprawą Późniaka doprowadzili do remisu a dosłownie 2 minuty potem cieszyli się, po pewnie wykonanej jedenastce przez Borkowskiego, z prowadzenia 2:1. Jantar próbował odrobić stratę ale brakowało pomysłu a z czasem i sił. W 92 minucie za drugą i w konsekwencji czerwoną kartkę, z boiska zejść musiał Piechowski. W ostatniej minucie doliczonego czasu gry rezultat spotkania ustalił Pastuszka.

GKS Kolbudy - MKS Jantar Ustka 3:1 (0:0)

0:1 Kopciński 51 min
1:1 Późniak 57 min
2:1 Borkowski 59 min
3:1 Pastuszka 93 min

GKS Kolbudy - Ciecholewski, Haczk (Kukowski żk 75), Malkowski, Ciecholewski żk, Dziengielewicz, Żuk, Szabunia (Łaszczuk 46), Serocki żk, Borkowski, Póżniak (Groszek 85), Pastuszka

MKS Jantar Ustka - Wilhelm, Kozera (Cudziło 66), Boszke czk , Oleszczuk, Iwański, Mytych, Piechowski czk, Barnik, Kopciński (Kozerkiewicz 75), Patyk, Jarosiewicz (Terefenko 68)