Finał Okręgowego Pucharu Polski: MKS Debrzno - Jantar Ustka 0:3 (zdjęcia)

msur
Z rąk członka zarządu Pomorskiego ZPN Andrzeja Staszewskiego puchar odebrał kapitan Jantara, Szymon Kozera Mariusz Surowiec
Wczoraj w Debrznie miejscowy MKS podejmował usteckiego Jantara w finale słupskiego okręgu piłkarskiego Pucharu Polski. Lepsi okazali się goście którzy zwyciężyli 3:0.
MKS Debrzno - MKS Jantar Ustka 0:3

Spotkanie w miarę wyrównany przebieg miało tylko w pierwszej połowie. W miarę ponieważ w pierwszych 45 minutach gole nie padły. Jantar co prawda stworzył kilka klarownych sytuacji ale gospodarze nękali szybkimi kontrami i rajdami swojego asa atutowego w postaci Pawła Wengera.

Po zmianie stron Jantar udokumentował swoją dominację strzelając 3 bramki. Najpierw golkipera gospodarzy po zamieszaniu w polu karnym zdobył Łukasz Jarosiewicz a minutę później na 2:0 przepięknym uderzeniem popisał się Daniel Piechowski. Rezultat spotkania w 63 minucie meczu ustalił Damian Kopciński. Debrznianie w drugiej odsłonie nie mieli pomysłu na ustecką defensywę. Dobrą sytuację do strzelenia choćby honorowej bramki mieli tylko jedną ale dobrze w sytuacji sam na sam zachował się Wojciech Wilhelm.

Radości po zwycięskim meczu nie krył prezes usteckiego klubu, Wojciech Krasucki: Cieszę się, że po ubiegłorocznej porażce w finale w końcu po 23 latach udało się ten puchar wywalczyć. Należało się to zawodnikom i trenerowi za dwa lata ciężkiej pracy. Na uwagę zasługuje świetna organizacja spotkania. I szkoda jedynie, że na tak wysokim szczeblu lokalnych rozgrywek wzorem lat ubiegłych zabrakło pełnomocnika podokręgu Pawła Kryszałowicza. Dodam jeszcze, że o medale które wręczane były zawodnikom obu ekip zamiast władz związkowych musieliśmy zadbać z władzami MKS Debrzno sami, jako kluby biorące udział w finale.

MKS Debrzno - MKS Jantar Ustka 0:3 (0:0)

0:1 Łukasz Jarosiewicz 51 min

0:2 Daniel Piechowski 52 min

0:3 Damian Kopciński 63 min