Play off w Tauron Basket Lidze nadal trwa

(res)
Asseco Gdynia pokonało Stelmet Zieloną Górę po dogrywce i nadal jest w zmaganiach ćwierćfinałów play off Tauron Basket Ligi. Łukasz Capar
Asseco Gdynia pokonało Stelmet Zieloną Górę po dogrywce i nadal jest w zmaganiach ćwierćfinałów play off Tauron Basket Ligi. Po tym, jak w Zielonej Górze Stelmet dwukrotnie wygrał, wydawało się, że losy tej pary są przesądzone.

Tymczasem Asseco wspięło się na wyżyny i pokonało w pierwszym meczu we własnej hali Stelmet 73:70. W kwartach było 13:16, 11:17, 14:17, 20:8. W regulaminowym czasie gry był remis, dlatego musiało dojść do dogrywki, w niej Asseco pokonało Stelmet 15:12.

Goście wygrywali w niej nawet czterema punktami, ale sprawy w swoje ręce wziął Walton. Po jego pięciu punktach z rzędu to Asseco ponownie było na prowadzeniu. Na 12 sekund przed końcem akcję rozgrywali goście - piłkę stracił jednak Koszarek, a przechwycił ją Walton, który podał w kontrze do Żołnierewicza. Ten przypieczętował zwycięstwo gdynian 73:70.

Najlepszy w ekipie trenera Davida Dedka był A.J. Walton z 22 punktami i siedmioma asystami. W ekipie z Zielonej Góry wyróżniał się Quinton Hosley z 18 punktami. Kolejne spotkanie odbędzie się w piątek w Gdyni. Stelmet w tej parze prowadzi 2:1.

Tymczasem z play off odpadł już AZS Koszalin. Przegrał trzeci mecz w starciu z Rosą Radom. Po 0:2 w Koszalinie, w Radomiu gospodarze wygrali 86:75 (25:18, 26:15, 22:23, 13:19). Zestaw półfinałów: PGE Turów Zgorzelec - Energa Czarni Słupsk oraz Rosa Radom - Stelmet Zielona Góra/Asseco Gdynia.