Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Anna Bogucka-Skowrońska honorową obywatelką Słupska (zdjęcia,wideo)

Zbigniew Marecki [email protected]
Mecenas Anna Bogucka-Skowrońska była w dobrym humorze. Z chęcią odtwarzała słynny gest Kozakiewicza, z którym skojarzyli ją młodzi artyści.
Mecenas Anna Bogucka-Skowrońska była w dobrym humorze. Z chęcią odtwarzała słynny gest Kozakiewicza, z którym skojarzyli ją młodzi artyści. Łukasz Capar
Radni przy torcie uczcili ćwierć wieku samorządu w mieście. Wcześniej, podczas uroczystej sesji uhonorowali mecenas Annę Bogucką-Skowrońską.
Nadzwyczajna sesja Rady MiejskiejNadzwyczajna sesja Rady Miejskiej

Nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej

Pierwsza, środowa sesja rady miejskiej miała charakter uroczysty. Radni oraz zaproszeni goście wchodzili na salę obrad w rytm utworów, które grali muzycy z Państwowej Szkoły Muzycznej w Słupsku. W czasie uroczystości wystąpił chór Fantazja. Jednak najważniejszym punktem sesji było oficjalne nadanie tytułu Honorowego Obywatela Miasta mecenas Annie Boguckiej -Skowrońskiej, byłej radnej miejskiej i senator RP, sędzi Trybunału Stanu i obrończyni opozycjonistów wobec władzy PRL

- Pani skromność i odwaga była drogowskazem dla wielu - mówił w laudacji prezydent Robert Biedroń. Mimo to w odpowiedzi usłyszał z ust pani mecenas apel, aby przyjął przesłanie Jana Pawła II, który był kierunkowskazem dla Anny Boguckiej-Skowrońskiej. W uroczystości uczestniczyli radni, prezydenci, ich zastępcy oraz urzędnicy, którzy pracowali w ratuszu od 1990 roku, kiedy wybrano pierwszą w pełni demokratyczną radę miejską. Przyjechali i przyszli także goście pani - m.in. jej najstarszy wnuk, który studiuje prawo oraz mecenas Jacek Taylor, kolega z czasów studiów doktoranckich, który zachęcił ją do udziału w ruchu opozycyjnym.

Z kolei były radny i były wiceprezydent Zbigniew Wiczkowski został nagrodzony Medalem Honorowym Miasta Słupska. Nie zabrakło także wspomnień. Tego zadania podjął się były radny Wojciech Gajewski, który mówił o tym, jakie zmiany zachodziły w samorządzie miejskim w ciągu 25 lat. Wymienił także największe sukcesy samorządu. Według niego były nimi: prywatyzacja miejskiej ciepłowni, budowa oczyszczalni miejskiej i systemu kanalizacji obejmującej miasto i pobliskie gminy oraz budowa ringu. Natomiast do największych błędów zaliczył problemy z budową aquaparku oraz nieprzemyślaną modernizację Stadionu 650-lecia.

Na koniec radni i zaproszeni goście stanęli do zbiorowego zdjęcia, które wykonali uczniowie klasy fotograficznej w "drzewniaku", a potem zebrali się koło okolicznościowego tortu, który był pretekstem do wielu rozmów kuluarowych i wspomnień, bo wiele osób spotkało się po raz pierwszy od czasu, gdy razem pracowali w Radzie Miejskiej. Dlatego wspominano nie tylko wydarzenia publiczne, ale również przeżycia prywatne.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza